brama

Napisane przez: lena 26-01-2021

Gramy z WOŚP

 

31 stycznia odbędzie się 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku pod hasłem “Gramy z głową!”. Zebrane środki zostaną przeznaczone na sprzęt dla oddziałów laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Wodzisławianie ponownie będą mogli udowodnić, że mają wielkie serca i potrafią pomagać. W naszym mieście działają obecnie dwa sztaby, jeden w Centrum Aktywności Społecznej przy Styczyńskiego 2, drugi w Zespole Szkół Ekonomicznych.

W przypadku pierwszego sztabu organizatorami wydarzeń są Wodzisławski Klub Naszej Ziemi i Stowarzyszenie Grupa Inicjatyw Twórczych. Sztabowi szefuje Witold Bornikowski. W CAS-ie już teraz znajdziecie stacjonarną puszkę WOŚP. 31 stycznia wolontariusze ze skarbonkami czekać będą tu na darczyńców od 8:30 do 21:00. Również w tym miejscu prowadzone będą licytacje. Ostatniego dnia stycznia zbierających środki na WOŚP będzie można znaleźć w różnych dzielnicach, np. przy pętli autobusowej na Wilchwach czy przy remizie strażackiej w Zawadzie. W programie jeszcze m.in. zbiórka krwi w krwiobusie (Miejski Klub Honorowych Dawców Krwi) w Rodzinnym Parku Rozrywki “Trzy Wzgórza” (godz. 9:00-15:00), wystawa plenerowa Classic Ballanga Teatr “Wodzisławska Pocztówka” na Rynku (godz. 12:00-16.00), wystawa historyczna w schronie w Parku Miejskim (godz. 10:00-17:00). Więcej na facebookowym fanpage’u Sztab WOŚP w Wodzisławiu Śląskim.

Zespół Szkół Ekonomicznych już od trzynastu lat angażuje się w zbiórkę na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W wodzisławskim Ekonomiku rokrocznie działają zarówno uczniowie, jak i nauczyciele, a także rodzice. I rokrocznie takie wielopokoleniowe, zespołowe “granie” pozwala gromadzić dziesiątki tysięcy złotych na szczytne cele. Dzięki działalności sztabu młodzi ludzie mogą poczuć się częścią czegoś wielkiego. Od lat koordynuje ją z powodzeniem pedagog szkoły Adrianna Garbulowska-Gulec. Nie inaczej jest w tym roku.

Niewątpliwie, z powodu pandemii ten finał Orkiestry będzie inny niż dotychczasowe. Mamy jednak nadzieję, że wodzisławskim wolontariuszom, z których możemy być bardzo dumni i którym powinniśmy kibicować, z pomocą mieszkańców uda się osiągnąć wymarzone cele.

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


  • FOTORELACJE

  • październik sierpien lipiec