brama

Napisane przez: Karina Powała 26-06-2020

Zyskaj przyjaciela na całe życie

Stowarzyszenie Na Rzecz Zwierząt – Koty Psy i My w Wodzisławiu Śląskim jest grupą wspaniałych osób, której celem jest pomoc bezdomnym zwierzętom w naszym regionie. Poświęcają każdą wolną chwilę w niesieniu pomocy najbardziej potrzebującym psom i kotom.

Poprzez szereg działań starają się odmienić los zwierząt na lepszy:

– codziennie opiekują się zwierzętami w przytulisku,

– koordynują domy tymczasowe,

– szukają ich właścicieli, w ostateczności nowych domów,

– resocjalizują zwierzęta, które w wyniku złych doświadczeń straciły zaufanie do człowieka.

Jak w wielu sytuacjach, potrzebne jest wsparcie finansowe. Systematycznie otrzymywana jest na działalność pomoc finansowa z miasta, ale te środki z reguły kończą się w okolicach września. Resztę finansuje stowarzyszenie. Warto wiedzieć, że leczenia, zabiegi, szczepienia – to są wysokie kwoty, sięgające nawet kilka tysięcy miesięcznie – sygnalizuje wolontariusz.

Drugą najważniejszą potrzebą jest właściwa karma. Jej jakość jest istotna, bowiem do przytuliska nierzadko trafiają zwierzęta, które miały kiepskie życie, będące w złym stanie fizycznym, wycieńczone.

– Chciałabym zaapelować, jeśli ktoś chce nam i psiakom zrobić prezent to nie musi kupować w markecie ogromnych worów karmy. Zdecydowanie lepiej będzie, gdyby te środki, które zostawiłby w markecie przeznaczy na zakup woreczka karmy na wagę w sklepie zoologicznym. Będzie to karma bardzo pożywna i jakościowo dobra – mocno podkreśla wolontariuszka.

Pomoc bezdomnym zwierzętom to nie tylko ich adopcja. Bardzo ważna jest codzienna opieka nad psami i kotami znajdującymi się w przytulisku. Podawanie jedzenia, wymiana wody, sprzątanie kojców, spacery a przede wszystkim poświęcenie uwagi zwierzętom to nieodłączna część życia wolontariusza. Ty decydujesz ile czasu jesteś w stanie poświęcić zwierzętom i w jaki sposób chcesz im pomagać.

Część zwierząt nie radzi sobie z różnych powodów w warunkach przytuliskowych. Spowodowane może to być ich psychiką, wiekiem lub wieloma innymi czynnikami. Takie zwierzęta szukają wówczas tymczasowego opiekuna, który przyjmie je do momentu znalezienia nowego właściciela. Tymczasowy opiekun ma za zadanie dbanie o zwierzaka i podstawową opiekę nad nim. Koszty związane z utrzymaniem i ewentualnym leczeniem są pokrywane przez stowarzyszenie.

Codziennie rozgrywają się ciche dramaty. Jeśli widzisz zwierzę pozbawione opieki właściciela, nie bądź obojętny. Twoja reakcja może pomóc mu uzyskać niezbędną pomoc. Zadzwoń na Straż Miejską pod numer 986, a następnie opisz dokładnie w jakim stanie jest zwierzę i gdzie przebywa. Dzięki temu zwierzę trafi do przytuliska, gdzie uzyska pomoc i być może odnajdzie właściciela.

Twój pupil zaginął? W pierwszej kolejności odwiedź przytulisko. Możesz również wejść tutaj, gdzie na bieżąco są udostępniane zdjęcia znajdujących się tam zwierząt. Jeśli mimo wszystko zwierzę nie przebywa w przytulisku, skontaktuj się z wolontariuszami. Zamieszczą na stronie zdjęcie pupila oraz informacje.

Jeśli ktoś chciałby wspomóc finansowo przytulisko, nie może samodzielnie zakupić karmy podajemy nr konta: ING Bank Śląski 33 1050 1403 1000 0090 3035 5474.

foto: Koty Psy i My

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  • FOTORELACJE

  • grudzień listopad pażdziernik