brama

Napisane przez: lena 14-02-2020

Zwycięstwo wodzisławian w koszykarskich derbach

Tradycji stało się zadość, mecz koszykarski pomiędzy MKS Wodzisław a MKKS Rybnik był niezwykle zacięty i wyrównany. Losy spotkania ważyły się do ostatniej minuty zawodów. Finał „A” eliminacji do Mistrzostw Polski U14M w strefie śląsko-opolskiej dostarczył wielkich emocji.

Tak skomentował ten mecz trener rybnickiego zespołu Jakub Krakowczyk: „Dużo walki. Dużo serca. Litry wylanego potu. A co najważniejsze sportowa walka i wzajemny szacunek. Tym charakteryzują się nasze derby”. Wodzisławscy koszykarze podpisują się pod tymi słowami.

Rybniczanie lepiej weszli w mecz, prowadzili po pierwszej kwarcie 18:15. Jednak do przerwy było 29:29, co oddaje dokładnie sytuację z pierwszej połowy spotkania. To była koszykarska bitwa. Po przerwie dalej toczyła się walka kosz za kosz,. Pierwsze 5 minut to przewaga MKS –u, Mikołaj Kolarski, w tym fragmencie gry zdobywa 10 punktów, kończąc swoją grę piękną akcją za 4 punkty. Niestety kolejne pięć minut to odrobienia strat przez MKKS Rybnik. Kwarta kończy się minimalnym prowadzeniem, dwoma punktami wodzisławian. W czwartej kwarcie na 4 minuty przed końcem meczu goście prowadzą 51:48, jednak ostateczny i zakończony celnymi rzutami zryw naszych koszykarzy doprowadza do zwycięstwa. Cały zespół zasługuje na pochwałę za ten mecz. Chłopcy pokazali wodzisławski charakter.

– Kolejny doskonały mecz rozgrywa filar naszego zespołu w walce pod koszami Artur Szczeponek. Świetnie prowadzi zespół nasz kapitan Piotr Pożarowszczyk, a trzy trafienia za 3 punkty Michała Nawrockiego pozostaną na długo w pamięci licznie zebranych kibiców wodzisławskiej koszykówki. Dobry, kolejny występ Jarka Fieruta jego trudny rzut lewą ręką z błyskawicznej kontry zdobył „szacun” kolegów i mój – komentował trener Marek Malik.

MKS Wodzisław Śl. – MKKS Rybnik 59:53 (15:18, 14:11, 14:12, 16:12)

Punkty dla MKS WODZISŁAW w meczu zdobyli: Mikołaj Kolarski 17 ( 1x3pkt ), Piotr Pożarowszczyk – kapitan drużyny 12, Jarosław Fierut 10, Michał Nawrocki 10 ( 3x3pkt ), Artur Szczeponek 5, Kosma Kolarczyk 2, Maciej Łazarczyk 2, Mateusz Michnik 1. W zawodach tych uczestniczyli też: Kuba Żurek i Paweł Malczewski. Trener zespołu – Marek Malik.

źródło: MKS Wodzisław Śląski