brama

Napisane przez: lena 10-09-2019

Zrealizuj swój pomysł z WCK

Masz ciekawy pomysł? Chcesz go zrealizować? Zgłoś się do Wodzisławskie Centrum Kultury, które ogłasza nabór wniosków o dofinansowanie oddolnych inicjatyw w ramach konkursu „Inicjatywy lokalne z WCK”. Wnioski przyjmowane będą do 13 września.

Jego celem jest pobudzanie mieszkańców Wodzisławia Śląskiego do kreatywności, aktywności twórczej i wspólnej realizacji działań kulturalnych oraz odkrywanie nowych obszarów współpracy WCK ze społecznością lokalną.
Przedmiotem konkursu jest projekt inicjatywy lokalnej, nastawionej na integrację mieszkańców, zakładającej wykorzystanie kapitału i umiejętności wodzisławian oraz mającej potencjał aktywizujący lokalne środowisko. Na etapie naboru szczególnie premiowane będą działania, które nie były dotąd realizowane w Wodzisławiu Śląskim. Zwycięskie projekty, realizowane w okresie od 18 września do 30 listopada, finansowane będą ze środków WCK, które przeznaczyło na ten cel 4500 zł. Konkurs skierowany jest do mieszkańców, grup nieformalnych lub organizacji pozarządowych działających na terenie Wodzisławia Śląskiego. Przy realizacji inicjatyw WCK zapewnia wsparcie infrastrukturalne i merytoryczne.
To już kolejny raz, kiedy WCK wspiera mieszkańców w podejmowaniu inicjatyw służących wzmocnieniu zaangażowania społeczności lokalnej oraz rozwijania potencjału i kapitału kulturowego. W 2018 roku wodzisławska instytucja kultury otrzymała dofinansowanie ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury + Inicjatywy lokalne 2018, co umożliwiło wyłonienie i zrealizowanie pięciu projektów w dzielnicach Wodzisławia Śląskiego: „Bliżej siebie” – Zawada, „Kokoszycka kuźnia talentów” – Kokoszyce, „Smoki w mieście” – Stare Miasto, „Dzieci mają korzenie – opowiedz mi o nich” i „Baw się z nami seniorami” – Radlin II. Nawiązana współpraca była ważnym krokiem przybliżającym samorządową instytucję kultury w stronę lokalnej społeczności. Przyniosła ona wymierne korzyści obu stronom zaangażowanym w ich realizację, pozwalając na wzajemne korzystanie z doświadczeń, wiedzy i rozwiązań organizacyjnych.

 

– Po raz kolejny przeznaczamy środki na realizację oddolnych inicjatyw kulturalnych. W miarę naszych możliwości chcemy współtworzyć i wspierać kulturalny klimat miasta – mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Zapraszamy do zgłaszania inicjatyw w terminie od 2 do 13 września. Wnioski należy złożyć w zamkniętej kopercie, opisanej tytułem projektu (nazwa inicjatywy) oraz dopiskiem „Inicjatywy lokalne z WCK” w sekretariacie Wodzisławskiego Centrum Kultury w godzinach od 7:00 do 15:00 lub listownie na adres: Wodzisławskie Centrum Kultury, ul. ks. płk. W. Kubsza 17, 44-300 Wodzisław Śląski w terminie do 13 września włącznie (decyduje data wpływu).

Wszelkie informacje, regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie www.wck.wodzislaw-slaski.pl.

źródło: WCK

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  • FOTORELACJE

  • grudzien październik wrzesien