brama

Napisane przez: asp 04-10-2021

ZORZA Wodzisław niepokonana

Siatkarki wodzisławskiej ZORZY właśnie rozpoczęły walkę o Mistrzostwo Śląska młodziczek. Zawodniczki są w doskonałej formie i właśnie zakończyły pierwsze rozgrywki.

Pierwszy turniej rundy „o rozstawienie”, w którym wystąpiły wodzisławianki odbył się w sobotę, 25 września w Bielsku-Białej. W tych zawodach ZORZA pokonała pierwszą i drugą ekipę Stali Bielsko-Biała, świetnie rozpoczynając rozgrywki.

W niedzielę, 26 września, siatkarki z Wodzisławia Śląskiego rywalizowały w Szczyrku, gdzie rywalkami były zespoły JKS SMS Jastrzębie i  UKS Centrum przy POSiR Pszczyna. Dwa szybkie zwycięstwa umocniły drużynę młodziczek ZORZY na eksponowanym miejscu w tabeli.

Trzeci turniej, który odbył się 2 października w Skoczowie był trudnym sprawdzianem dla młodziczek, które w walce o grupę mistrzowską Mistrzostw Śląska musiały grać bez swoich dwóch ważnych zawodniczek. W meczach z drużynami KS „Siatkarz Beskid” Skoczów i JKS SMS Jastrzębie III świetnie zagrały pozostałe siatkarki ZORZY i tym samym, po Bielsku-Białej i Szczyrku, zdobyły kolejną twierdzę Podbeskidzia.

Wielkie emocje towarzyszyły ostatniemu turniejowi rundy wstępnej Mistrzostw Śląska młodziczek. W niedzielę, 3 października, na hali w Wodzisławiu Śląskim spotkały się czołowe zespoły V grupy eliminacyjnej – JKS SMS Jastrzębie II oraz niepokonane do tej pory TS Stal Śrubiarnia/SMS ŻAPN Żywiec i MKS ZORZA Wodzisław Śląski, a sędzią pierwszym turnieju był najlepszy polski arbiter siatkarski, Wojciech Maroszek.

Już od pierwszego gwizdka sędziego widać było, jak wysoka jest stawka tego turnieju. Wodzisławianki i jastrzębianki stworzyły widowisko niezwykle energetyczne i trzymające w napięciu. Więcej opanowania i zimnej krwi w końcówce tie-breaka pozwoliło na zwycięstwo podopiecznych trenera Brzezinki.

W drugim pojedynku dnia zespół z Żywca bez większych problemów ograł zrezygnowane już uczennice SMS z Jastrzębia-Zdroju.

A w ostatnim meczu dnia, niepokonane dotychczas gospodynie podejmowały równie niepokonane aktualne wicemistrzynie Śląska i półfinalistki ostatnich Mistrzostw Polski młodziczek, TS Stal Śrubiarnia/SMS ŻAPN Żywiec. W pierwszej odsłonie zawodniczki z Żywca, pokazały, dlaczego i w tym sezonie są stawiane w gronie faworytek rozgrywek i wyraźnie wygrały z wodzisławiankami. Ekipa ZORZY nie dała jednak za wygraną i mocno pracowała w secie drugim, by po bardzo emocjonującej końcówce wygrać na przewagi. W tie-breaku srebrne medalistki Mistrzostw Śląska z ubiegłego sezonu jednak się podniosły i nie pozwoliły wodzisławiankom na sprawienie ogromnej sensacji.

Młodziczki ZORZY w ciągu tygodnia rozegrały cztery turnieje – osiem spotkań, z których wygrały aż siedem, dzięki czemu, z drugiego miejsca w tabeli awansowały bezpośrednio do grupy mistrzowskiej rozgrywek Mistrzostw Śląska.

Wyniki osiągnięte przez młodziczki ZORZY w rundzie wstępnej Mistrzostw Śląska:

MKS ZORZA Wodzisław Śląski  –  BKS STAL Bielsko-Biała II    2:0   (25:22, 25:11)

MKS ZORZA Wodzisław Śląski  –  BKS STAL Bielsko-Biała     2:1   (25:22, 22:25, 15:9)

MKS ZORZA Wodzisław Śląski  –  UKS Centrum przy POSiR Pszczyna    2:0   (25:15, 25:13)

MKS ZORZA Wodzisław Śląski  –  JKS SMS Jastrzębie    2:0   (25:12, 25:12)

MKS ZORZA Wodzisław Śląski  –  KS „Siatkarz Beskid” Skoczów   2:0   (25:15, 25:22)

MKS ZORZA Wodzisław Śląski  –  JKS SMS Jastrzębie III    2:1    (22:25, 25:21, 15:2)

MKS ZORZA Wodzisław Śląski  –  JKS SMS Jastrzębie II    2:1   (25:23, 21:25, 17:15)

MKS ZORZA Wodzisław Śląski  –  TS Stal Śrubiarnia/SMS ŻAPN Żywiec   1:2   (10:25, 28:26, 7:15)

Młodziczki MKS ZORZA: Maria Grzywacz, Monika Baran, Aleksandra Wilkanowska, Maja Kubica, Amelia Dyhringer, Milena Dygdoń, Paulina Kucal, Edyta Ziembicka, Julia Miczek (libero), Julia Pabian, Zuzanna Gregorek, Paulina Kajzerek, Milena Topisz, Paulina Stabla.

Trenerem zespołu jest Andrzej Brzezinka.

ZORZA bierze udział w rozgrywkach o Mistrzostwo Śląska dzięki wsparciu Miasta Wodzisław Śląski oraz firmy EMET-IMPEX.

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


  • FOTORELACJE

  • grudzien listopad październik