brama

Napisane przez: lena 01-10-2020

Zorza rozpoczyna sezon od zwycięstwa

Rozpoczął się sezon w śląskiej siatkówce. Świetnie na inaugurację wypadły siatkarki Zorzy. Wodzisławianki nie tylko odniosły komplet zwycięstw, ale w żadnej z potyczek nie straciły nawet seta.

Bardzo dobrze rozpoczęły sezon młodziczki, które we własnej hali pokonały w pierwszym turnieju najpierw MUKS Sari Żory 2:0 (25:16, 25:18), a potem UKS Jedynkę Rybnik, również 2:0 (25:5, 25:15).

W ślad młodszych koleżanek poszły również seniorki Zorzy, które pokonały bardzo niewygodne przeciwniczki z Pszczyny. W pierwszym secie wodzisławianki, po niesamowitej serii zagrywek swojej kapitan – Marty Miki, bardzo szybko wyszły na wysokie prowadzenie 7:0 i kontrolowały partię już do końca, ostatecznie wygrywając 25:18. Druga odsłona zaczęła się od prowadzenia ekipy z Pszczyny, która do połowy seta utrzymywała 1-2 punktowe prowadzenie. Sygnałem do skuteczniejszej gry wodzisławianek była niesamowita obrona piekielnie mocnego ataku przez libero Zorzy – Agnieszkę Kmiecik – po której to podopieczne trenera Brzezinki skończyły mocnym atakiem kontrę, a następnie w polu zagrywki stanęła Patrycja Grabowska. Przyjmująca z Wodzisławia bardzo kąśliwą zagrywką zdobyła serię siedmiu punktów, a drużyna niesiona dopingiem wyszła na prowadzenie 23:18. To jednak nie był koniec emocji w tym secie. Pszczynianki mocno wzięły się do pracy i zdobyły sześć punktów z rzędu, doprowadzając do swojej pierwszej piłki setowej. Zimna krew i opanowanie siatkarek Zorzy nie pozwoliły jednak przyjezdnym na odniesienie zwycięstwa w tej partii. Po emocjonującej wymianie siatkarskich ciosów, to wodzisławianki wygrały 27:25. Set trzeci był już popisem gry zawodniczek trenera Brzezinki. Koncertowa gra na środku siatki Wiktorii Melskiej i Moniki Łoteckiej, które raz za razem wbijały „siatkarskie gwoździe” w parkiet rywalek, przeplatane były skutecznymi atakami skrzydłowych – Patrycji Grabowskiej i Katarzyny Mach. Marta Mika wystawiała widowiskowo również do atakującej Zorzy – Anny Chojnackiej, więc przewaga wodzisławskiej drużyny nie podlegała dyskusji, a zadowoleni kibice mogli już w spokoju obserwować jak ich ulubienice zdobywają pierwsze trzy punkty w nowym sezonie.

MKS ZORZA Wodzisław Śląski – UKS Centrum przy POSiR Pszczyna

3:0 (25:18, 27:25, 25:18)

MKS ZORZA: Marta Mika (kapitan), Patrycja Grabowska, Marta Zielonka, Anna Chojnacka, Wiktoria Melska, Monika Łotecka, Agnieszka Kmiecik (libero), Katarzyna Mach, Kamila Kąsik, Marta Molęda, Monica Chojnacka, Agata Sobol (libero)Trener: Andrzej Brzezinka

Wyniki pozostałych spotkań, tabele i terminarze w odpowiednich zakładkach na stronie www.mkszorza.pl

źródło: MKS Zorza

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  • FOTORELACJE

  • pażdziernik wrzesień sierpien