brama

Napisane przez: lena 21-03-2019

Zobacz galerię prac w WCK

Kolorowe, pomysłowe, tematyczne, wykonane przez dzieci i dorosłych prace podziwiać możemy w nowej galerii „Niebanalna” w Wodzisławskim Centrum Kultury.

Galerię tworzą prace, których autorami są uczestnicy Koła Plastycznego, działającego w ramach Amatorskiego Ruchu Artystycznego w Wodzisławskim Centrum Kultury. Najmłodsi, bardziej doświadczeni, ale i rozpoczynający swą przygodę ze sztuką warsztatowicze swoje pomysły realizują pod okiem doświadczonej instruktorki Karoliny Gajewskiej. Efekt finalny plastycznych zmagań już teraz podziwiać możemy w „Niebanalnej”. Aktualnie w galerii znajdującej się tuż obok pracowni plastycznej, znajdziemy monochromatyczne i barwne prace przedstawiające martwą naturę, pomysłowe portrety, czy przyciągające uwagę tetraptyki. Nie jest to ekspozycja stała, tematyka prezentowanych prac będzie ulegała zmianom.

– To nowe, artystycznie atrakcyjne miejsce w Wodzisławskim Centrum Kultury, gdzie prezentujemy prace wychowanków naszych zajęć. Jestem przekonany, że spotka się ono z zainteresowaniem i dobrym odbiorem – mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Warto zaznaczyć, że Koło Plastyczne działa w Wodzisławskim Centrum Kultury od wielu lat. Zajęcia plastyczne prowadzone przez artystkę, pedagog Karolinę Gajewską odbywają się w czterech grupach: dla dzieci młodszych (od 5 lat), starszych (od 8 lat), młodzieży i dorosłych. W sumie na „plastyce” spotyka się blisko 80 osób. Zajęcia odbywają się w wyremontowanej pracowni przeznaczonej na warsztaty plastyczne i ceramiczne, która została wyposażona w nowe meble, narzędzia do pracy, w której odnowione zostały ściany i podłoga.

Podczas zajęć zainteresowani mogą zapoznać się z przeróżnymi technikami i sposobami artystycznego wyrazu. Uczestnicy posługują się niemal każdym narzędziem pracy plastyka od kredki, ołówka poprzez pastele, skończywszy na farbach. Na zajęciach zapoznają się z malarstwem sztalugowym, sposobami zdobienia szkła, wyrobu biżuterii, dotykają sztuki decoupage’u i wielu innych. Zajęcia mają na celu rozwój wyobraźni artystycznej zarówno u dzieci jak i osób starszych. Dzięki nim uczestnicy dają upust swojej kreatywności, rozwijają talent manualny, wyrażają emocje, które za sprawą „Niebanalnej” podziwiać może każdy, kto zajrzy do Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  • FOTORELACJE

  • lipiec czerwiec maj