brama

Napisane przez: lena 03-12-2018

Zobacz dzieła Salvadora Dalego

Cynkografie, drzeworyty, litografie, akwaforty – łącznie siedemdziesiąt prac Salvadora Dalego zobaczyć można w budynku wypożyczalni Rodzinnego Parku Rozrywki „Trzy Wzgórza”.

To nie lada gratka dla pasjonatów historii sztuki, miłośników surrealizmu, a także kolekcjonerów ciekawych biografii i osobistości. Różnorodną wystawę, na której znajdziemy między innymi takie dzieła jak: Wizyta I, Diamentowa głowa, Cmentarz w Skutarii I, Przyjaciele, Sobór ekumeniczny, Poeta I czy drzeworyty z ilustracjami do najsławniejszego wydawnictwa „Boskiej Komedii” Dantego, zwiedzać można przez cały grudzień w godzinach od 12:00 do 18:00.

– Prezentowane grafiki to zbiór unikalnych prac na papierze w większości sygnowanych przez Salvadora Dalego jako egzemplarze autorskie – wspominał podczas otwarcia wystawy Sebastian Chachołek, kustosz Muzeum Magicznego Realizmu. Kustosz przytoczył najważniejsze i najciekawsze fakty z życia katalońskiego twórcy, przekonując, że Dali był artystą nietuzinkowym i wszechstronnym, który pałał się nie tylko malarstwem, ale i był pisarzem, plakacistą, scenografem. Bez wątpienia warto znaleźć odrobinę czasu na spotkanie ze sztuką geniusza surrealizmu.

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  • FOTORELACJE

  • maj kwiecień marzec