brama

Napisane przez: lena 03-12-2018

Znamy finalistów konkursu „Fedrowani w godce”

Prze dwa dni 29 i 30 listopada w Wodzisławskim Centrum Kultury trwały przesłuchania uczestników w konkursie gawędziarskim „Fedrowani w godce”. Wydarzenie cieszyło się sporym zainteresowaniem, bowiem do konkursu zgłosiło się prawie 85 uczestników z ponad 30 różnych placówek.

Prezentowane gawędy odnosiły się do historii z życia śląskiej rodziny. Było o pierwszej komunii św., o dawnych zabawach, niemało o relacjach damsko-męskich, wiele z gawęd dotyczyło pracy w górnictwie i związanych z nią tradycji. Jurorzy w składzie: Bernadeta Koczwara, Bibianna Dawid i Tomasz Ciba do finału zakwalifikowało następujących uczestników.

W kategorii przedszkole najlepiej wypadli: Jakub Kiełbasa z Przedszkola Publicznego „Bajkowe Wzgórze” ze Skrzyszowa przygotowany przez Joannę Wcławiec, Marcelina Worek z Przedszkola Publicznego im. Przyjaciół Kubusia Puchatka z Gołkowic przygotowany przez Marzenę Worek i Annę Oślizło oraz Bartosz Zganiacz z Publicznego Przedszkola nr 1 im. Misia Uszatka w Pszowie przygotowany przez Michalinę Zganiacz i Anitę Swobodę. W kategorii szkoły podstawowe klasy I – IV wytypowani zostali: Bernadeta Galwas z ZSP nr 2 w Wodzisławiu Śląskim przygotowana przez Annę Czop, Robert Krzywdziński ze SP nr 2 w Wodzisławiu Śląskim przygotowany przez Joannę Mańkę oraz Milena Wodecka ze Szkoły Podstawowej w Krostoszowicach przygotowana przez Dominikę Sikorę.W kategorii szkoły podstawowe klasy V – VIII zakwalifikowały się: Martyna Głabica przygotowana przez Ewę Baranek, Julianna Lazar oraz Karolina Lazar przygotowane przez Justynę Stokłosę. Wszystkie finalistki to uczennice Szkoły Podstawowej w Rogowach.


W kategorii gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalne w gronie finalistów znaleźli się: Antoni Galwas z ZSP nr 7 w Wodzisławiu Śląskim przygotowany przez Edytę Krebs, Julia Kaszuba z SP Rogowy przygotowana przez Ewę Baranek oraz Adam Pisarek ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Pawłowicach przygotowany przez Monikę Klyszcz- Kaczmarek.

O tym jakie laureaci zajęli miejsce dowiemy się 14 grudnia w Wodzisławskim Centrum Kultury podczas gali konkursu gawędziarskiego „Fedrowani w godce”. Konkurs organizują Stowarzyszenie Vladislavia i Wodzisławskie Centrum Kultury.

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  • FOTORELACJE

  • maj kwiecień marzec