brama

Napisane przez: lena 30-09-2019

„Znajdź wspólny język” w Bibliotece

Piąta edycja ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek odbędzie się w sobotę, 5 października pod hasłem „Znajdźmy wspólny język”. Co dziać się będzie w wodzisławskiej Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej? Poznajcie szczegóły.

Noc Bibliotek to wielkie święto bibliotek i czytania – ogólnopolska akcja w niekonwencjonalny sposób zachęcająca do korzystania z zasobów bibliotek jako najbardziej otwartych i dostępnych instytucji kultury z ofertą dla osób w każdym wieku, miejsc wspólnych, łączących ludzi, lokalnych centrów żywej kultury i edukacji. W bibliotekach w całej Polsce czekają na czytelników specjalne wydarzenia – niecodzienne spotkania z literaturą i jej gwiazdami. Liczymy na to, że po poznaniu bibliotek tej wyjątkowej Nocy, czytelnicy wrócą w dzień. I w kolejne dni.

Do akcji włącza się Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wodzisławiu Śląskim i na ten wyjątkowy czas proponuje ciekawa wydarzenia. Wodzisławska Noc Bibliotek zaczyna się o godz. 17:00 opowieścią „Alchemia zapachów”. O destylacji roślin i tworzeniu olejków zapachowych, eterycznych, pachnideł woskowych, macerat, mydełek i woreczków zapachowych opowiadać z pasją będą Monika i Paweł Piaseccy. Około godziny 18:00 Mieczysław „Hajer” Bieniek zabierze czytelników w zabawną, multimedialną podróż i pokaże Azję na wesoło, opowiadając ze swoistą swadą i humorem o swojej nowej nowej książce ” Hajer na kole przez Kirgizję i Kazachstan”.

Na milusińskich czekać będzie strefa dla dzieciaków, gdzie o godz. 17:00 zobaczymy film rodzinny „Ptyś i Bill”. Nie zabraknie też gier, zabawy, kalamburów, zgadywanki i innych atrakcji dla najmłodszych.

źródło: MiPBP

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  • FOTORELACJE

  • luty styczen grudzien