brama

Napisane przez: KB 07-02-2019

Zmiana na stanowisku sekretarza miasta

1 lutego stanowisko sekretarza miasta objął dotychczasowy naczelnik Wydziału Informatyki Urzędu Miasta Zbigniew Gamza, który tym samym zastąpił odchodzącego na zasłużoną emeryturę Wojciecha Mitkę.

Dotychczasowego sekretarza podczas sesji Rady Miejskiej odbywającej się 23 stycznia pożegnał prezydent Mieczysław Kieca. – Pan Wojciech Mitko znany jest nam jako samorządowiec, wieloletni radny wielu kadencji. Pełnił funkcję wiceprezydenta miasta, funkcję dyrektora Miejskiego Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych. Mam okazję współpracować z nim od trzynastu lat, odkąd po raz pierwszy w wyniku wyborów w 2006 r. objąłem urząd prezydenta miasta Wodzisławia Śląskiego. Pan Wojciech Mitko wyraził wtedy zgodę i objął zaszczytne stanowisko sekretarza miasta – mówił prezydent. – Chciałbym w imieniu własnym, wszystkich współpracowników, wszystkich pracowników naszej administracji, Wojtku, podziękować Ci za te trzynaście lat naszej współpracy, za całą pracę na rzecz samorządu. Nie można bowiem mówić o istnieniu samorządu terytorialnego w Wodzisławiu Śląskim, nie pamiętając o Twojej osobie, o tym, ile przez lata robiłeś dobrego dla mieszkańców Wodzisławia, dla mieszkańców Radlina II, przez ostatnie dwanaście lat jako sekretarz, dyrektor generalny Urzędu. Chciałbym bardzo serdecznie za tę służbę podziękować – dodał.

O planowanej zmianie na stanowisku sekretarza i przygotowaniach do objęcia nowej funkcji przez Zbigniewa Gamzę Mieczysław Kieca informował jeszcze w listopadzie. – Zależy nam, aby przejęcie przez niego obowiązków nastąpiło płynnie i bez żadnych zakłóceń dla pracy Urzędu – przekazywał podczas jednej z konferencji prasowych.

W tym samym czasie przyszły sekretarz zapowiedział poprawę jakości i efektywności pracy UM. – Zamierzam wyjść w kierunku klienta Urzędu Miasta, m.in. przez wydłużenie godzin pracy. Musimy też kontynuować cyfryzację Urzędu, żeby jeszcze więcej spraw można było załatwić elektronicznie – mówił. Jednym z pierwszych efektów jego pracy jest zmiana godzin obsługi klientów magistratu.

Przypomnijmy, Zbigniew Gamza zatrudniony jest w wodzisławskim Urzędzie już od 1996 r. Wcześniej uczył w I Liceum Ogólnokształcącym im. Powstańców Śląskich w Wodzisławiu Śląskim.

Komórki, nad którymi od 1 lutego czuwa nowy sekretarz, to: Wydział Organizacyjny, Wydział Informatyki – Miejskie Centrum Przetwarzania Danych, Biuro Zamówień Publicznych, Biuro Administracyjno-Gospodarcze i Biuro Zarządzania Kryzysowego.

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  • FOTORELACJE

  • październik wrzesien sierpien