brama

Napisane przez: lena 02-11-2020

Ze sceny wybrzmiały jazzowe improwizacje

Rzeczywistość można opisywać na różne sposoby. Jednym z nich, zdaje się ciekawym, jest snucie opowieści za pomocą muzyki. Do świata pełnego przestrzeni, subtelności i improwizacji zabrali słuchaczy znakomici muzycy tworzący wydarzenie Przemysław Strączek Quartet – Zaduszki Jazzowe w WCK.

Marcin Kaletka, saksofonista, kompozytor oraz pedagog współpracujący ze znanymi postaciami polskiej oraz zagranicznej sceny jazzowej, Patryk Dobosz, perkusista okrzyknięty wirtuozem tego instrumentu, współpracujący z artystami światowego formatu, Piotr Narajowski, doceniony w prestiżowych konkursach jazzowych kontrabasista i Przemysław Strączek, jeden z najciekawszych polskich gitarzystów, którego pasja, determinacja oraz harmonia zaprowadziły na światowe sceny – dali popis swoich umiejętności na scenie Wodzisławskiego Centrum Kultury. Rzecz miała miejsce 30 października.

zdjęcie: Zespół w pełnym składzie na scenie WCK (M. Szymańska)

zdjęcie: Patryk Dobosz daje popis umiejętności (M. Szymańska)

Zespół, poza odwołaniem do standardów jazzowych, wykonał także kompozycje z tegorocznej płyty „Fig Tree”, która odbiła się szerokim echem wśród krytyków muzycznych w Polsce i za granicą. To szósty album gitarzysty Przemysława Strączka, składający się z ośmiu autorskich kompozycji. Lider uchwycił w swojej muzyce zarówno magię jazzowej improwizacji, jaki i motorykę jazzowego brzmienia. Nie zabrakło też utworów w sposób szczególny dedykowanych kobietom.

zdjęcie: Przemyła Strączek w kompozycja z płyty „Fig Tree” (M. Szymańska)

zdjęcia: Marcin Kaletka, Piotr Narajowski na wodzisławskiej scenie (M. Szymańska)

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  • FOTORELACJE

  • luty styczeń grudzień