brama

Napisane przez: lena 23-04-2019

Zdobądź środki na realizację własnego pomysłu

Masz ciekawe pomysły? Zgłoś je w ramach drugiej edycji Funduszu Inicjatyw Społecznych. Mieszkańcy ponownie mogą starać się o wsparcie realizacji swoich inicjatyw. W tym roku w puli FIS-u także znalazło się 100 tys. zł.

Podobnie, jak w zeszłym roku, środki w ramach Funduszu mogą zostać przeznaczone na kulturę oraz sportowe wydarzenia. Wśród preferowanych wydarzeń są te, organizowane z myślą o lokalnej społeczności, planowane przy wykorzystaniu miejskich obiektów, upamiętniające jubileusze: obchody trzydziestolecia wyborów z 1989 r., piętnastolecie wstąpienia Polski do Unii Europejskiej oraz 50. Dni Miasta.

Kto może zgłosić swój projekt?

O dofinansowanie mogą ubiegać się osoby fizyczne, grupy inicjatywne mieszkańców miasta oraz organizacje pozarządowe na zasadach określonych w art. 19 a ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie. Na każdy projekt będzie można otrzymać maksymalnie 10 tys. zł z puli 100 tys. zł.

Jak zgłosić swój projekt?

Organizacje pozarządowe będą miały możliwość pozyskania środków w ramach tzw. małych grantów. W przypadku osób, które nie działają w organizacjach, pomysły także należy zgłaszać pisemnie.

Wnioski i pomysły można składać w Biurze Obsługi Klienta. W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt pod nr tel. 32 459 05 35, 32 459 05 36.

Do pobrania:

Wniosek o realizację zadania w ramach Funduszu Inicjatyw Społecznych

Uproszczona oferta realizacji zadania publicznego – 19a

źródło: WRiD

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  • FOTORELACJE

  • sierpien lipiec czerwiec