brama

Napisane przez: lena 10-06-2019

Zbliża się Festiwal Kultury

18 czerwca w godz. 11:00-19:00 na Rynku odbędzie się Festiwal Kultury Powiatu Wodzisławskiego realizowany przez Starostwo Powiatowe wspólnie z ośrodkami kultury z terenu całego powiatu.

Pomysł tej wyjątkowej imprezy to wspólna inicjatywa z ośrodkami kultury, która została wypracowana podczas cyklicznych spotkań przedstawicieli powiatu wodzisławskiego z dyrektorami ośrodków kultury, Miejskiej  i Powiatowej Biblioteki Publicznej oraz Muzeum w Wodzisławiu Śląskim.

Celem Festiwalu jest prezentacja potencjału i oferty oraz promowanie różnorodności ośrodków kultury z terenu powiatu, a także integracja środowisk kultury. Liczne atrakcje towarzyszące imprezie, takie jak występy artystyczne, pokazy, wystawy, degustacje potraw regionalnych, inspirujące działania warsztatowe (skierowane do dzieci i młodzieży, jak i całych rodzin) będą miały także wymiar rekreacyjny i integracyjny dla mieszkańców powiatu.

Termin Festiwalu nie jest przypadkowy. Organizując imprezę 18 czerwca, tuż przed zakończeniem roku szkolnego, powiat zaprasza na wodzisławski Rynek także uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, ale i przedszkoli. Na Festiwalu nie zabraknie jednak propozycji kulturalnego spędzenia wolnego czasu dla osób w każdym wieku, dlatego organizator liczy i na seniorów, i na tych, którzy już po pracy pojawią się na wodzisławskiej starówce.

źródło: powiat wodzisławski

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  • FOTORELACJE

  • czerwiec maj kwiecien