brama

Napisane przez: asp 25-10-2021

Zawodniczki ZORZY w rozgrywkach o Mistrzostwo Śląska

16 października wodzisławskie młodziczki rozpoczęły zmagania w grupie mistrzowskiej swojej kategorii. Na turnieju w Żorach rywalkami podopiecznych trenera Brzezinki były zespoły z Halemby i Żor.

W pierwszym swoim spotkaniu wodzisławianki grały z drużyną z Rudy Śląskiej i jedynie w premierowej odsłonie meczu rywalki nawiązały wyrównana walkę. Set drugi to już wyraźna dominacja młodych siatkarek ZORZY.
MKS ZORZA Wodzisław Śląski – KPKS Halemba 2:0 (25:23, 25:16)
Zgoła inne oblicze miał mecz z gospodyniami turnieju. Wodzisławianki,  zdominowały żorzanki w pierwszej partii meczu, wygrywając do 8. Set drugi również zapowiadał się na gładkie zwycięstwo ekipy ZORZY, jednakże przy prowadzeniu 21:14 siatkarki z Wodzisławia pozwoliły rywalkom na odrobienie straty. W emocjonującej końcówce żorzanki nie wypuściły już swojej szansy z rąk i doprowadziły do tie-breaka. Decydujący set lepiej zaczęła ZORZA, od prowadzenia 4:0, ale gospodynie nie dawały za wygraną i do końca trwał wyrównany pojedynek. Szalę zwycięstwa przeważyły na swoją korzyść wodzisławianki i to one są obecnie w czołowej grupie tabeli.
MKS ZORZA Wodzisław Śląski – MUKS Sari Żory 2:1 (25:8, 25:27, 15:12)
Nie mniej emocjonujący przebieg miało wieczorne spotkanie seniorek ZORZY, które na mecz drugiej kolejki II Ligi Śląskiej wybrały się do Tychów. Mecze obu drużyn mają bardzo długą tradycję i zawsze były niesamowicie wyrównane. Po dwóch setach gospodynie prowadziły 2:0. Wodzisławianki  w trzecim secie, po heroicznej walce przedłużyły swoje szanse na zdobycz punktową. W czwartej odsłonie podopieczne trenera Brzezinki zagrały bardzo dobrze i doprowadziły do tie-breaka. Zwycięsko z rywalizacji wyszły jednak gospodynie, ale dzięki ważnemu punktowi na wyjeździe ZORZA zajmuje wysokie, trzecie miejsce w tabeli.
TKS Tychy – MKS ZORZA Wodzisław Śląski 3:2 (25:19, 25:21, 21:25, 14:25, 15:12). Wyniki i tabela II Ligi Śląskiej dostępne na: https://system.szps.pl/index.php?mode=12&type=8