brama

Napisane przez: lena 11-09-2019

Zaprezentuj się na przeglądzie „Para buch, teatr w ruch”

Zbliża się ósma edycja Przeglądu Teatrów Osób Niepełnosprawnych „Para buch, teatr w ruch”. 30 października w Wodzisławskim Centrum Kultury spotkają się ludzie kochający teatr, pragnący zaprezentować swój artystyczny dorobek, a także dzielić się pasją z innymi.

Stworzona w placówce teatralna przestrzeń sprzyjać będzie nabywaniu nowych kompetencji, a także podpatrywaniu warsztatu innych artystów.

Co roku w przeglądzie biorą udział zespoły teatralne działające przy specjalnych ośrodkach wsparcia, szkołach, domach kultury, przy warsztatach terapii zajęciowej, czy innych podmiotach zajmującymi się osobami niepełnosprawnymi i upośledzonymi umysłowo. Ich prezentacje oceniać będzie jury w składzie: Izabela Karwot, Jan Chmiel oraz Marek Grzebyk. W programie prócz prezentacji konkursowych przewidziano warsztaty artystyczne i animacje. Zaplanowane działania wychodzą naprzeciw różnorodnym potrzebom osób niepełnosprawnych, jak zabawa, aktywność, twórcza ekspresja, współdziałanie w zespole czy sukces i uznanie. To dowód na to, że scena nie ma barier, a teatr niejedno ma imię.

–  Z roku na rok impreza ta cieszy się niegasnącym zainteresowaniem. Jej wartością podstawową jest otwarcie się na drugiego człowieka poprzez teatr oraz tworzenie wydarzeń kulturalnych wraz z osobami o różnych niepełnosprawnościach – mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Zgłoszenia do udziału w przeglądzie należy przesłać pocztą lub pocztą elektroniczną (e-mail: iza.s@wck.wodzislaw.pl) do dnia 18 października 2019 r. do Wodzisławskiego Centrum Kultury, ul. ks. płk Wilhelma Kubsza 17, 44-300 Wodzisław Śląski. Osoba do kontaktu: Izabela Sobota, tel. 32 455 48 55.

Regulamin i karta zgłoszenia do pobrania TUTAJ

źródło: WCK

 

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  • FOTORELACJE

  • grudzien październik wrzesien