brama

Napisane przez: lena 30-08-2019

Zaplanuj sobie filmowy weekend

Dramat i horror to filmowe propozycje Kina Pegaz na ten weekend. 30, 31 sierpnia i 1 września zobaczymy o godzinie 17:00  „Opowieść o trzech siostrach”, a o godzinie 19:00 „Impostor”.

„Opowieść o trzech siostrach” to historia łącząca w sobie elementy baśni i realizmu, poruszająca tematy społecznej nierówności, tradycji oraz instytucji rodziny. Film rozgrywa się w oszałamiających plenerach tureckiej Anatolii. Akcja nowego filmu jednego z najciekawszych aktualnie tureckich reżyserów Emina Alpera rozgrywa się w niewielkiej wiosce w środkowej Anatolii. Zgodnie z lokalną tradycją zwaną „besleme” każda z trzech tytułowych córek w nadziei na lepsze życie „zaadoptowana” zostaje przez zamożniejsze rodziny, stając się dla nich kimś w rodzaju służącej.

Z uwagi na nieprzewidziane okoliczności Reyhan, Haava oraz Nurhan muszą jednak wrócić w rodzinne strony pod opiekę sędziwego ojca. Kiedy okazuje się, że ta pierwsza jest w ciąży, Şevket aranżuje szybki ślub z pasterzem z wioski. Havva zmuszona zostaje do powrotu po śmierci jej przybranego brata. Nurhan z kolei odwozi jej drugi „ojciec”, wyraźnie rozczarowany postawą dziewczyny. To pierwszy moment od lat, kiedy siostry ponownie się spotykają. Dynamika skomplikowanych rodzinnych relacji, kobieca i męska perspektywa, społeczne nierówności, wreszcie potęga oraz surowe piękno otaczającej natury to tematy, które wybrzmiewają u Alpera wyjątkowo wyraźnie. 

30, 31.08 oraz 1.09 godz. 17:00 „Opowieść o 3 siostrach”

/Turcja/ dramat, 15+, 108 min, reż. Emin Alper

Film w kinie Pegaz,

bilet: 10 zł

Bilety online: https://biletyna.pl/film/Opowiesc-o-3-siostrach/Wodzislaw-Slaski

Uznawany za jeden z lepszych horrorów 2019 roku „Impostor” do zobaczenia w Pegazie. Debiutancki film reżysera Lee Cronin wykorzystuje motyw opętania dziecka i prezentuje go z perspektywy troskliwej matki.

Sarah, chcąc uciec przed przeszłością, przeprowadza się ze swoim synkiem Chrisem do domu na wsi i ma nadzieję że tu uda im się rozpocząć nowe życie. Pewnej nocy Chris znika w lesie, a gdy się odnajduje, nie jest do końca sobą. Z dnia na dzień jego zachowanie staje się coraz bardziej dziwne, a Sarah zaczyna podejrzewać że chłopiec, który wrócił do domu, może wcale nie być jej synem… 

30, 31.08 oraz 1.09 godz. 19:00 „Impostor”

/Belgia, Irlandia/ horror, 15+, 90 min, Lee Cronin

Film w kinie Pegaz,

bilet: 10 zł

Bilety online: https://biletyna.pl/film/Impostor/Wodzislaw-Slaski

 

źródło: Aurora Films, M2Films

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  • FOTORELACJE

  • luty styczen grudzien