brama

Napisane przez: lena 02-11-2020

Zaliczyli udany debiut

Sukcesem młodych szachistów UKS Baszta Wodzisław Śląski zakończyły się rozgrywki II Ligi Juniorów rozegrane w dniach 22-30 października w Sypniewie. Wodzisławski zespół zadebiutował na tym poziomie rozgrywek i zajął w klasyfikacji końcowej szóste miejsce.

Drużyna pod okiem trenera Mikołaja Karalchuka grająca w składzie: Patryk Ursnik, Nikodem Bialik. Krzysztof Ciepły, Alicja Wojs, Alicja Lach i Anna Mainka zdobyła 11,0 pkt, osiągając następujące rezultaty: UKS Baszta Wodzisław Śl. – AZS Politechnika Śl. 4,5;1,5 UKS Baszta Wodzisław Śl – MGKLS Parnas Oława 4,0 ; 2,0 UKS Baszta Wodzisław Śl – UKS Czternastka Warszawa 2,0;4,0 UKS Baszta Wodzisław Śl – KSz Miedż Legnica 2,5;3,5 UKS Baszta Wodzisław Śl – KSz Stilon Gorzów Wlkp. 3,5;2,5 UKS Baszta Wodzisław Śl – MDK Fabryczna Polonia Wrocław 2,0;4,0 UKS Baszta Wodzisław Śl – MKS MOS Wieliczka 3,5;2,5 UKS Baszta Wodzisław Śl – UKS Giecek Radków 3,5;2,5 UKS Baszta Wodzisław Śl – KS Korona Zakrzewo 3,0;3,0.

zdjęcie: Reprezentacja UKS Baszta Wodzisław Śląski (UKS Baszta)

Drużyna UKS Baszta Wodzisław Śląski startująca z 17 numerem startowym była rewelacją tych rozgrywek. – Znakomity początek ligi w postaci dwóch zwycięstw nad faworytami utwierdził nasz młody zespół w posiadane umiejętności i możliwość gry nie tylko utrzymania się w II Lidze, ale także sprawił, że awans do I Ligi stawał się realny do ostatniego spotkania. Niestety faworyci okazali się za mocni. Mecz zakończył się remisem i to nasi przeciwnicy – Korona Zakrzewo w następnym roku zagrają w I Lidze. Nasi zawodnicy mogą poszczycić się osiągnięciami indywidualnymi. Alicja Wojs – jako 11 – latka zajęła pierwsze miejsce na szachownicy nr 4, rywalizując z chłopcami do lat 14 i wypełniła normę na kandydata oraz Krzysztof Ciepły, który wypełnił normę na kat. I – wspomina Adam Wojs, prezes UKS Baszty.

Osiągnięty wynik drużyny w rozgrywkach szachowych na poziomie centralnym, był możliwy dzięki wprowadzeniu, za zgodą władz miasta Wodzisławia Śląskiego, powszechnej nauki gry w szachy we wszystkich placówkach oświatowych naszego miasta i powstaniu Centrum Szkolenia Szachowego w Wodzisławiu Śląskim dla młodzieży uzdolnionej sportowo. Udział w rozgrywkach II Ligi drużyny UKS Baszta Wodzisław Śl. był możliwy dzięki wsparciu udzielonemu przez: Urząd Miasta Wodzisław Śląski, Śląski Związek Szachowy oraz firmę Fire-System i Hotel Tatra.

źródło: UKS Baszta

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  • FOTORELACJE

  • listopad pażdziernik wrzesień