brama

Napisane przez: lena 19-11-2018

Zakończyły się inicjatywy lokalne w Radlinie II

Za nami dwa ostatnie spotkania finałowe, które odbyły się w ramach projektu „Inicjatywy lokalne w Wodzisławiu Śląskim z Wodzisławskim Centrum Kultury”, na który placówka pozyskała środki z Narodowego Centrum Kultury z Programu Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne 2018.

14 listopada w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 podsumowano dwie inicjatywy zrealizowane w Radlinie II: „Dzieci mają korzenie – opowiedz mi o nich” oraz „Baw się z nami seniorami – wspólnie odkryjmy dziecięce zabawy naszych babć i dziadków”.

Pierwsza z nich miała na celu umożliwienie uczestnikom zdobycie podstawowej wiedzy o sztuce fotografowania i była okazją do międzypokoleniowej wymiany doświadczeń, wspomnień, a także poznania historii dzielnicy. Zdjęcia odgrywały tu szczególne znaczenie, dlatego podczas finału także nie mogło ich zabraknąć. Wspaniała wystawa fotografii zarówno uczestników, jak i prowadzącej zajęcia Adriany Kozielskiej były niezwykłym tłem do podsumowania i przypomnienia sobie tego, co działo się podczas warsztatów. Uczestnicy tego projektu otrzymali wspaniałą pamiątkę – zdjęcia, które z pewnością będą przypominały im te miłe chwile.

Podczas finału drugiej inicjatywy „Baw się z nami seniorami”, której celem była międzypokoleniowa integracja i radość z odkrywania gier i zabaw babć i dziadków, dzieciaki miały okazję pobawić się tak, jak dawniej ich dziadkowie. Okazało się, że zapomniane już gry, mimo upływu lat, wciąż sprawiają bawiącym się wiele radości. Uczestnicy inicjatywy otrzymali upominki, dzięki którym będą mogli kontynuować zaczętą przez Antoninę Godziek przygodę.

Koordynatorów pięciu inicjatyw realizowanych z WCK czeka jeszcze jedno spotkanie. 19 listopada o godz. 18:00 w WCK odbędzie się konferencja podsumowująca poszczególne działania, które odbyły się w ramach „Inicjatyw lokalnych w Wodzisławiu Śląskim”. Oprócz dwóch wspomnianych wyżej projektów, przypomnimy sobie, jakie zadania podejmowane były w trakcie realizacji zadań „Smoki w mieście”, „Bliżej siebie” i „Kokoszycka kuźnia talentów”.

źródło: WCK

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  • FOTORELACJE

  • maj kwiecień marzec