brama

Napisane przez: lena 13-10-2020

Zainaugurowali nowy rok akademicki

Słuchacze Wodzisławskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zainaugurowali nowy rok akademicki 2020/2021.

Oficjalna uroczystość miała miejsce 13 października w Powiatowym Centrum Konferencyjnym, a uczestniczyli w niej m.in. mgr Elżbieta Trojniar, dziekan Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi Filia w Wodzisławiu Śląskim oraz Mieczysław Kieca, prezydent miasta. By tradycji stało się zadość uroczyście rozbrzmiał „Gaudeamus igitur”, a nowi studenci odebrali legitymacje i złożyli zobowiązania.

– Powoli, w tej trudnej sytuacji, rozwijamy naszą działalność. Odbywają się zajęcia, lektoraty czy spotkania w ośmiu klubach, które aktualnie już funkcjonują – mówiła Jadwiga Widenka, prezes WUTW. – Za nami też wydarzenie, które są częścią realizowanego przez nas projektu „Szkoła Liderów III Wieku”. Warto pamiętać, że inicjatorem projektu była śp. Jadwiga Holeczek-Wojdat – akcentowała.

– Jestem dumny z tego, że mogę rozpocząć oficjalnie kolejny rok akademicki Wodzisławskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Jestem dumny z tego, że niezłomnie podejmujecie kolejne wyzwania. Bezsprzecznie stanowicie nieodłączną część naszej społeczności. Życzę wszystkim słuchaczom, by udało się Wam budować wspólnotę opartą na dialogu i poszanowaniu różności poglądów, koncentrującą się jednak na wspólnych celach – zaznaczał Mieczysław Kieca, prezydent miasta.

Poniżej na zdjęciu prezydent miasta Mieczysław Kieca podczas przemówienia.

Na zdjęciu poniżej nowi słuchacze WUTW odbierają legitymacje.

W tym roku inauguracja została połączona z oficjalnym rozpoczęciem Senioralnych Dni w Wodzisławiu Śląskich „Wodziralia”, które WUTW realizuje w ramach projektu „Szkoła Liderów III Wieku”. Atrakcje związane z tym wydarzeniem odbywały się w Rodzinnym Parku Rozrywki „Trzy Wzgórza”.

Na zdjęciu poniżej grupa WUTW podczas nordic walking.

Na zdjęciu poniżej zespół Kokoszyczanki występujący podczas „Wodziraliów”.

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  • FOTORELACJE

  • pażdziernik wrzesień sierpien