brama

Napisane przez: lena 08-08-2019

Zafunduj sobie weekend z gwiazdami kina

W najbliższy weekend Kino Pegaz zaprasza na dwa seanse. „Planeta Singli 3” oraz „Wszyscy wiedzą” to filmowe propozycje w gwiazdorskiej obsadzie, które trzeba zobaczyć, a można to zrobić 9, 10 i 11 sierpnia odpowiednio o godzinie 17:00 i 19:00.

Byli z różnych światów: On – zadufany w sobie showman, Ona – skromna nauczycielka muzyki. Połączyła ich aplikacja randkowa. Później, już jako para (zakochanych) celebrytów, robili największy telewizyjny show w Polsce. Teraz przyszła pora na najtrudniejsze z wyzwań. Ślub… i życie. „Planeta Singli 3” to z jednej strony kolejna odsłona przygód Ani Kwiatkowskiej i Tomka Wilczyńskiego, ale z drugiej – kompletnie nowa historia, którą można śmiało obejrzeć bez znajomości poprzednich losów tej komediowej pary. Czas bowiem na zmagania ze ślubem, weselem, przyjaciółmi i rodziną, z którą źle wychodzi się nawet na zdjęciu!

Jeśli coś kogoś powstrzymało przed obejrzeniem poprzednich części, teraz nie ma co się zastanawiać. Przed widzami kompletnie inna Planeta i komedia romantyczna, jaką można było sobie do tej pory tylko wyobrazić!

Foto – Maciej Zdunowski / Gigant Films

9, 10, 11.08 godz. 17:00 „Planeta singli 3”

/Polska/ komedia romantyczna, 12+, 97 min., reż. Sam Akina, Michał Chaciński

Film w kinie Pegaz,

bilet: 10 zł

Źródło: Kino Świat

 

Kino Pegaz zaprasza też na hiszpański dramat z Penélope Cruz i Javierem Bardemem. Nowy film Asghara Farhadiego, dwukrotnego laureata Oscara otworzył tegoroczny MFF w Cannes. „Wszyscy wiedzą” to trzymający w napięciu, zaskakujący i do samego końca mylący tropy film. Mistrzowsko poprowadzony dramat obyczajowy z elementami kryminału i love story do zobaczenia w drugi weekend sierpnia w WCK. We „Wszyscy wiedzą” parę, którą kiedyś łączyło uczucie, tym razem połączy tragedia: podczas burzowej weselnej nocy znika bowiem nastoletnia córka Laury, Irene.

Cruz wciela się w rolę Laury, kobiety, która przed laty wyjechała do Argentyny, a dziś powraca do rodzinnego hiszpańskiego miasteczka na ślub siostry. Bardem gra Paco, jej dawnego kochanka, teraz cenionego winiarza. We „Wszyscy wiedzą” parę, którą kiedyś łączyło uczucie, tym razem połączy tragedia: podczas burzowej weselnej nocy znika bowiem nastoletnia córka Laury, Irene. Od tego momentu osadzony w urokliwym, okolonym winnicami miasteczku, film zdobywcy dwóch Oscarów (za „Rozstanie” i „Klienta”) całkowicie zmienia nastrój. Fasada sielanki gwałtownie pęka, a zza niej wychodzą rodzinne sekrety, zawiści, namiętności i skrzętnie ukrywane konflikty. Przeszłość nawiedza misternie tkaną opowieść niczym zły duch; burząc przy tym spokój całego miasteczka. Na jaw wychodzą kolejne tajemnice, o których „wszyscy wiedzą”, ale nikt nie chce przerwać zmowy milczenia.

Farhadi prowadzi opowieść z charakterystyczną dla siebie swobodą i lekkością. Rodzina to terytorium, na którym porusza się z wprawą, bezbłędnie wychwytując paradoksy, dzięki którym to kłębowisko toksycznych emocji, sprzecznych interesów i wzniosłych uczuć działa jak doskonale naoliwiona maszyna. Intymny, a przy tym kipiący emocjami „Wszyscy wiedzą” dowodzi, że w opowiadaniu o związkach i relacjach, Farhadi nie ma sobie równych.

9, 10, 11.08 godz. 19:00 „Wszyscy wiedzą”

/Hiszpania/ dramat, 15+, 132 min., reż. Ashgar Farhadi

Film w kinie Pegaz,

bilet: 10 zł

Źródło: Gutek Film

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  • FOTORELACJE

  • grudzien październik wrzesien