brama

Napisane przez: lena 15-10-2020

Wystawa dedykowana parafii WNMP

Parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny oraz Muzeum w Wodzisławiu Śląskim zapraszają na wystawę plenerową, której tematyką będzie jubileusz – 110 urodziny kościoła, które przypadają 30 listopada. Wystawę będzie można podziwiać od 16 października przed kościołem parafialnym.

W ten dzień, w 1910 roku, nastąpiła konsekracja nowej świątyni, której dokonał kanonik wrocławski Wilhelm Frank. Wystawę będzie można podziwiać od 16 października przed kościołem parafialnym.

Osoby spoza Wodzisławia Śląskiego, myśląc i mówiąc o świątyni, często nadają jej średniowieczne pochodzenie. Nic bardziej mylnego. Jak doszło do tego, że w miejscu piętnastowiecznego, zabytkowego kościoła stanął nowy budynek? Kto był jego „ojcem chrzestnym”, a kto architektem? Jak wyglądało wnętrze nowo zbudowanego kościoła? Kto był jego pierwszym duszpasterzem? O tym wszystkim dowiedzieć się będzie można z wystawy.

Oprowadzanie kuratorskie po nowej wystawie odbędzie się 16 października o godzinie 7:45 (po mszy świętej). O kościele, jego architekturze i okolicznościach powstania opowie Sławomir Kulpa,  dyrektor Muzeum w Wodzisławiu Śląskim.

Poniżej znajduje się plakat promujący wydarzenie.

źródło: Muzeum w Wodzisławiu Śląskim

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  • FOTORELACJE

  • kwiecień marzec luty