brama

Napisane przez: lena 04-02-2019

Wyśpiewali kolędy i pastorałki

Za nami jedenasta edycja Powiatowego Konkursu Polskich Kolęd i Pastorałek.Spotkanie utalentowanych uczestników miało miejsce w Szkole Podstawowej nr 28.

W wydarzeniu wzięło udział ponad 81 solistów z różnych szkół powiatu wodzisławskiego m.in. z Rydułtów, Mszany, Gołkowic, Turzy Śląskiej. Pszowa i naszego miasta. Wokaliści oceniani byli przez profesjonalne jury. Uczestnicy prezentowali się w trzech kategoriach wiekowych: klasy I-III, IV-VI szkoły podstawowej i VII,VIII oraz trzecia klasa gimnazjum. Celem konkursu było przede wszystkim rozwijanie zdolności muzycznych, wrażliwości estetycznej dzieci i młodzieży oraz zachęcanie ich do wspólnego śpiewania. Prezentacje miały miejsce 25 stycznia, zaś laureaci uhonorowani zostali 31 stycznia. Jury przyznało 19 nagród. Organizatorkami konkursu były Izabela Antończak, Katarzyna Balińska, nauczycielki Szkoły Podstawowej nr 28 w Wodzisławiu Śląskim. – Tegoroczny XI Powiatowy Konkurs dedykowany był wszystkim, którzy potrzebują wsparcia, modlitwy, a takich osób jest wiele wśród nas. Zawsze podkreślam, że kto śpiewa, ten dwa razy się modli – mówiła Izabela Antończak.

SP 28

W kategorii klas I-III pierwsze miejsce przyznano Karolowi Cieślik z SP nr 2 Rydułtowy, drugie – Natalii Sówka z SP nr 2 Wodzisław Śląski, a trzecie – Justynie Śmieja z OPP w Rydułtowach. Wyróżnieni zostali: Vanessa Wróbel z SP nr 1 Wodzisław Śląski i Bartosz Klimek z SP nr 15 Wodzisław Śląski. W kategorii klas IV-VI na podium stanęli: Wiktoria Lach z SP nr 2 Rydułtowy, Hanna Duda SP nr 4 Pszów i Nelly Hojka SP nr 15 Wodzisław Śląski. Wyróżnienia powędrowały do: reprezentantek naszego miasta Emilii Wojnar z SP nr 8 i Matyldy Pawlas z SP nr 15 oraz Zuzanny Płaczek z SP w Mszanie. W trzeciej kategorii zwycięzcami zostali reprezentanci wodzisławskich szkół: Julia Wolny z SP nr 3, Julia Berger SP nr 15 i Zofia Nowak z SP nr 10. Wyróżnieni zostali: Wiktoria Marcol z SP Gołkowice, Marta Ptaszyńska z SP Gołkowice, Wiktoria Greszkiewicz z SP Mszana, Anna Galwas z SP nr 8 Wodzisław Śląski i Kinga Woźnica z SP nr 2 Rydułtowy.

SP 28

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  • FOTORELACJE

  • lipiec czerwiec maj