brama

Napisane przez: lena 21-12-2020

Wysokie zwycięstwo koszykarzy

Za nami koszykarskie derby MKS Wodzisław – MKKS Rybnik. Zawody rozegrano 17 grudnia w hali przy SP 28 Wodzisław Śląski. Jakim wynikiem zakończyła się rywalizacja?

Po słabszej pierwszej kwarcie, którą przegrywają gospodarze 18:20 nadchodzi druga kwarta w której już coraz skuteczniejsza gra zespołu MKS Wodzisław pozwala zejść na przerwę prowadząc 46:38. W trzeciej kwarcie spotkania wodzisławianie przejmują inicjatywę. Coraz lepiej na tablicach zaczyna grać „król zbiórek” Artur Szczeponek – łącznie w całym meczu 18. EVAL Artura w tym spotkaniu to 30. W zespole MKS -u w grze podkoszowej tego dnia na bardzo dobrym poziomie zaprezentował się Jarosław Fierut EVAL 19 – 10 zbiórek, 2 razy celnie za 3 punkty na 100 proc. skuteczności. Czwarta kwarta to już dominacja gospodarzy i wygranie tej części gry 15 „oczkami”. Świetnie prowadził zespół Piotr Pożarowszczyk – MVP tego meczu – EVAL 32! (13 asyst, 5 przechwytów, 19 punktów przy 80 proc. skuteczności rzutów z gry). W meczu tym powoli odzyskuje swoją jakość gry Mikołaj Kolarski potwierdzając drzemiące w nim wielkie możliwości. Zdobywa 34 punkty na 57 proc. skuteczności rzutów z gry i zalicza 7 zbiórek na tablicach – EVAL 21. – Cały zespół MKS Wodzisław zasługuje na pochwałę za ten dobrze rozegrany mecz. Chłopcy pokazali wodzisławski charakter. Był też z nami podczas tego meczu kontuzjowany czołowy zawodnik MKS- u Bartek Jordan dodając otuchy swoim kolegom. Po przerwie świątecznej i feriach wracamy do dalszych rozgrywek o awans do Mistrzostw Polski kadetów. 21 stycznia zagramy w tym dniu u siebie z MKS Dąbrową Górniczą – komentuje Marek Malik, trener.

MKS Wodzisław – MKKS Rybnik 101:70 (18:20, 28:18, 27:19, 28:13)

Punkty dla MKS Wodzisław zdobyli: Mikołaj Kolarski 34, Artur Szczeponek 24, Piotr Pożarowszczyk 19, Krzysztof Jargoń – kapitan drużyny 12, Jarosław Fierut 8 ( 2x3pkt ) Michał Nawrocki 2, Mateusz Michnik 2. W zawodach tych uczestniczyli też: Maciej Chmielewski, Kuba Żurek, Wiktor Maziarz – Piotrowski, Maciej Łazarczyk, Kosma Kolarczyk i Maksymilian Fryc. Trener zespołu Marek Malik. Kierownik zespołu Marek Michnik. Opieka medyczna Pani Izabela Kolarska – dziękujemy.