brama

Napisane przez: lena 31-01-2019

Wykonały utwór „Boso” i wygrały

Siedemnastu uczestników, niepowtarzalna atmosfera i sala wypełniona po brzegi – tak w pamięci zapisała się trzecia edycja Festiwalu Karaoke Osób Niepełnosprawnych „ŚpiewaMy”. Organizatorem tego bogatego w emocje wydarzenia był Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Wodzisławiu Śląskim we współpracy z Wodzisławskim Centrum Kultury.

Rzecz działa się 25 stycznia. Na scenie, w wybranych przez siebie utworach, prezentowali się podopieczni z placówek i ośrodków kształcenia specjalnego, w tymi m.in. z Gorzyc, z Rybnika, z Jastrzębia Zdroju i z Wodzisławia Śląskiego. W tym roku festiwal utrzymany był w klimacie folkowym i góralskim. O jak najlepsze samopoczucie uczestników i o dobry humor publiczności w niezawodny sposób zadbał Krzysztof Respondek. Piosenkarzowi i artyście kabaretowemu towarzyszyli inicjatorka festiwalu Aleksandra Hawrył i Grzegorz Żymełka z ZPSWR. Poza wspaniałymi uczestnikami na scenie w żywiołowym repertuarze wystąpił zespół Redlin, a atmosferę podgrzewał DJ Snaap.

Jury w składzie: Arkadiusz Dzierżawa, muzyk, basista, Paweł Sobik, dyrektor wodzisławskiej Państwowej Szkoły Muzycznej im. W. Kilara oraz Angelika Faucz, zwyciężczyni pierwszej i drugiej edycji festiwalu wybrało laureatów trzeciej edycji „ŚpiewaMy”. Ze zwycięstwa mogło cieszyć się trio Joanna Pieter, Agnieszka Brzezinka i Magda Szewczyk za wykonanie utworu grupy Zakopower „Boso”. Drugie miejsce wyśpiewał sobie Tobiasz Błaszczak, trzecie – Anna Yalcin. Wyróżnienia powędrowały do do Hanny Gardian i Jessici Siedleckiej.

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  • FOTORELACJE

  • lipiec czerwiec maj