brama

Napisane przez: Karolina 05-10-2021

Wydarzenie plenerowe w Oazie Aktywności

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wodzisławiu Śl. wspólnie z powiatowymi instytucjami pomocy społecznej zaprasza na plenerowe wydarzenie „Barwy Jesieni w Oazie Aktywności”. Podczas wydarzenia zaprezentują się mieszkańcom niektóre jednostki pomocowe powiatu – Powiatowy Ośrodek Wsparcia „Perła”, Warsztat Terapii Zajęciowej św. Hiacynta i Franciszek, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wodzisławiu Śl.i inne.

Promowany będzie też wolontariat, jaki od kilkunastu lat świadczony jest przez uczniów I LO w Wodzisławiu Śl. na rzecz podopiecznych jednostek pomocowych, a także idea rodzicielstwa zastępczego.

Podczas spotkania podpisane zostanie również porozumienie o współpracy pomiędzy PCPR a jastrzębskim wydziałem nauk społecznych Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa w Poznaniu. Dzięki niemu pracownicy powiatowych instytucji pomocowych będą mogli korzystać z fachowej wiedzy pracowników naukowych uczelni. Z kolei studenci zyskają niepowtarzalną okazję do realizacji praktyk, staży oraz wolontariatu w instytucjach zajmujących się bezpośrednią pomocą ludziom.

W programie również m.in. stoiska promocyjne poszczególnych jednostek, program artystyczny w wykonaniu młodzieży, konkursy i zabawy dla uczestników.

Rozpoczęcie zaplanowano na godz. 10:00 w Oazie Aktywności w Wodzisławiu Śl. przy ul. Wałowej 30.

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


  • FOTORELACJE

  • październik sierpien lipiec