brama

Napisane przez: lena 02-11-2019

Wybierz się do Kina Pegaz

Dwa filmy na dziś proponuje Kino Pegaz. Trzymający w napięciu horror „Zabawa w pochowanego” oraz polski kandydat do Oskara „Boże Ciało” to obrazy, na które warto poświęcić wolny czas. Horror zobaczymy o godzinie 16:00 i 20:00, zaś polski dramat o godzinie 18:00.

W „Zabawie w pochowanego” stawka gry jest wysoka, ponieważ nowożeńcy dosłownie walczą o swoje życie, próbując w noc poślubną pokonać teściów w śmiertelnej grze w chowanego. Gdy świeżo poślubiona panna młoda wchodzi do bogatej, ekscentrycznej rodziny swego męża, zmuszona zostaje do udziału w uświęconej wieloletnią tradycją zabawie, a ta zmienia się w zabójczą grę, w której każdy uczestnik walczy o przetrwanie.

Samara Weaving wciela się w postać Grace, ujmującej młodej kobiety pochodzącej z ubogiej rodziny, którą uwodzi bogaty Alex Le Domas (Mark O’Brien). Ich 18-miesięczny romans kończy się ślubem w jego rodzinnym majątku. Rezydencja jest równie imponująca, co cały klan Le Domas’ów, na którego czele stoją rodzice Alexa, Tony i Becky (Henry Czerny i Andie MacDowell). Członkowie tej ekscentrycznej rodziny, która zbudowała fortunę na grach planszowych, trzymają się razem i żyją zgodnie z uświęconymi tradycjami. „Bogaci naprawdę są inni”, ostrzega Grace brat Alexa, Daniel (Adam Brody), jeszcze zanim powie ona sakramentalne „tak”.

Ślub przebiega bez większych komplikacji, ale w ramach przyjęcia zaplanowano specjalną atrakcję dla panny młodej. Grace – wciąż w sukni ślubnej – niespodziewanie dołącza do swojego nowego męża i teściów na spotkaniu o północy, aby wziąć udział w zabawie, którą nazywają tradycyjną rodzinną grą. Jako nowy członek rodziny musi wyciągnąć kartę z talii, aby określić, w jaką grę wszyscy będą grać – ponieważ w powietrzu wyczuwalne staje się pewne napięcie, Grace nieświadomie wybiera rzadką kartę: „Zabawa w chowanego”. W kilka chwil po rozpoczęciu gry Grace musi rozstać się z Alexem i schować się w jakimś miejscu na terenie rodzinnej posiadłości. Inni spróbują ją znaleźć przed wschodem słońca…

 Wkrótce Grace dokonuje przerażającego odkrycia, że stała się zwierzyną w śmiertelnej grze. Doprowadzona do granic swoich możliwości, tak fizycznych, jak i emocjonalnych, Grace jest zdeterminowana nie tylko utrzymać się przy życiu, ale także na zawsze zmienić reguły gry, walcząc z napastnikami na wszelkie możliwe sposoby.

„Zabawa w pochowanego” – 2.11, godz. 16:00 i 20:00

/USA/ horror, 15+, 95 min, reż. Matt Bettinelli-Olpin, Tyler Gillett

 

Bilety: 16 zł normalny, 14 zł ulgowy

Źródło: Imperial Cinepix

 

Polski kandydat do Oscara, film: „Boże Ciało” to inspirowana prawdziwymi zdarzeniami historia chłopaka, który po wyjściu z zakładu poprawczego postanawia udawać księdza.

20-letni Daniel w trakcie pobytu w poprawczaku przechodzi duchową przemianę i skrycie marzy, żeby zostać księdzem. Po kilku latach odsiadki chłopak zostaje warunkowo zwolniony, a następnie skierowany do pracy w zakładzie stolarskim. Zamiast się tam udać, Daniel kieruje się do miejscowego kościoła, gdzie zaprzyjaźnia się z proboszczem. Kiedy, pod nieobecność duchownego, niespodziewanie nadarza się okazja, chłopak wykorzystuje ją i udając księdza zaczyna pełnić posługę kapłańską w miasteczku. Od początku jego metody ewangelizacji budzą kontrowersje wśród mieszkańców, szczególnie w oczach surowej kościelnej Lidii. Z czasem jednak nauki i charyzma fałszywego księdza zaczynają poruszać ludzi pogrążonych w tragedii, która wstrząsnęła lokalną społecznością kilka miesięcy wcześniej. Tymczasem w miasteczku pojawia się dawny kolega Daniela z poprawczaka, a córka kościelnej, Marta, coraz mocniej zaczyna kwestionować duchowość młodego księdza. Wszystko to sprawia, że chłopakowi grunt zaczyna palić się pod nogami. Rozdarty pomiędzy sacrum i profanum bohater znajduje w swoim życiu nowy, ważny cel. Postanawia go zrealizować, nawet jeśli jego tajemnica miałaby wyjść na jaw…

W rolę Daniela brawurowo wciela się uznawany za jedno z największych odkryć aktorskich ostatnich lat – Bartosz Bielenia („Na granicy”). Pozostałą część obsady dopełniają utalentowani aktorzy młodego pokolenia – Eliza Rycembel („Obietnica”, „Carte Blanche”) i Tomasz Ziętek („Cicha Noc”, „Konwój”), zdobywcy prestiżowych wyróżnień dla najlepszych aktorów festiwalu w Gdyni – Aleksandra Konieczna („Ostatnia Rodzina”) i Łukasz Simlat („Amok”) oraz Leszek Lichota – główna gwiazda jednego z najpopularniejszych krajowych seriali – „Wataha”. Autorem nagrodzonego w konkursie Script Pro scenariusza do „Bożego Ciała” jest Mateusz Pacewicz. Za zdjęcia odpowiada ceniony operator filmowy – Piotr Sobociński Jr. („Wołyń”, „Bogowie”, „Drogówka”).  Fascynującą muzykę do filmu skomponował wybitny duet kompozytorów, Evgueni i Sacha Galperine, autorzy muzyki do takich filmów jak „Niemiłość” Andrieja Zwiagincewa, „Przeszłość” Asghara Farhadiego czy ostatnio „Dzięki Bogu” Françoisa Ozona. „Boże Ciało” to niezwykle oryginalny projekt w polskim i europejskim kinie – odważna produkcja ocierająca się o tematy tabu, dotykająca kwestii społecznych podziałów oraz skomplikowanej duchowości młodych ludzi. Film otrzymał nagrodę publiczności oraz nagrody za reżyserię i za scenariusz w Konkursie Głównym 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Doceniono tam również Elizę Rycembel, przyznając jej nagrodę za drugoplanową rolę kobiecą.

Polska/ dramat, 15+, 115 min, reż. Jan Komasa do zobaczenia w Kinie Pegaz 2.11, godz. 18:00. 

Źródło: Kino Świat

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  • FOTORELACJE

  • czerwiec maj kwiecien