brama

Napisane przez: lena 30-08-2019

Wybiegi dla psów w centrum zainteresowania

Swobodnie, bez smyczy, w doborowym towarzystwie i przede wszystkim aktywnie czas mogą spędzać psiaki, których właściciele skorzystają z przygotowanych w mieście wybiegów dla swoich czworonogów.

Takie specjalne, wydzielone i ogrodzone przestrzenie znajdują się na osiedlu Staszica, w Rodzinnym Parku Rozrywki „Trzy Wzgórza” oraz przy ul. Rybnickiej, naprzeciw dworca kolejowego. Wybiegi dla psów trafiły na podatny grunt. Właściciele wraz z czworonożnymi przyjaciółmi odwiedzają je sukcesywnie i chętnie. To sprawdzona forma odpoczynku dla jednych i drugich. – Przychodzę tu codziennie i bardzo cieszę się, że takie miejsce powstało w tej części miasta – mówi pani Aneta, mieszkanka osiedla Staszica. – Lord ochoczo korzysta z przestrzeni, którą tutaj wygospodarowano, a ja mogę odpocząć i na przykład w spokoju, na ławce przeczytać książkę. Uważam, że to był świetny pomysł, by zarośnięte i niezagospodarowane tereny wykorzystać na taki właśnie cel. Miejsce jest zamykane, oświetlone i bezpieczne – akcentuje wodzisławianka. Na wybiegu znajdują się atrakcje m.in. tunel prosty, słupki do slalomu czy równoważnia.

Chętnych do zabawy psiaków nie brakuje na „Trzech Wzgórzach”. To tu powstał pierwszy wybieg wmieście i jest on najdłużej eksploatowany. Urozmaicony teren, cień i położenie to bez wątpienia jego atuty. Nie brak jednak pewnych niedociągnięć, na które uwagę zwracają użytkownicy. – Śnieżka lubi tu szaleć, jest młodziutka, bo ma dopiero dwa lata i chętnie zaczepia inne psiaki do zabawy. A towarzystwa jej nie brakuje. Bardzo często korzystam z tego miejsca, ale muszę przyznać, że nie wygląda ono tak, jak na początku – podkreśla pani Monika. – W piaskownicy dla psów brakuje piasku, teren nie jest wysprzątany m.in., z sierści. Wybieg, moim zdaniem, jest zaniedbany i stan otoczenia warto byłoby poprawić – zaznacza. Jak zapewnia Ireneusz Górnik, kierownik Rodzinnego Parku Rozrywki, prace poprawiające jakość wybiegu dla psów, w tym uzupełnienie piasku, będą miały miejsce po zakończeniu sezonu na „Trzech Wzgórzach”.

Zainteresowaniem cieszy się także specjalna przestrzeń dla pupili, wytyczona przy ul. Rybnickiej. – Odkąd powstał wybieg jestem w nim razem z Ramzesem, moim huskim każdego dnia. To doskonały pomysł, z którego naprawdę mieszkańcy korzystają. Bardzo dobrze, że takie miejsce powstało. Pies czuje się tutaj swobodnie, nie muszę spacerować z nim na smyczy pomiędzy blokami – podkreśla pan Waldemar.

Warto zaznaczyć, że tak jak i w innych sytuacjach, także na wybiegu właściciel odpowiada za swojego pupila, powinien także po nim sprzątać i zwracać uwagę na jego zachowanie.

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  • FOTORELACJE

  • luty styczen grudzien