brama

Napisane przez: lena 08-04-2019

Wspólnie spędzili sześćdziesiąt lat życia

Ich wspólną pasją od zawsze były podróże. Również ona sprawiła, że wodzisławianie Maria i Zygmunt Mazurkiewiczowie spędzili jako małżonkowie już 60 lat życia.

Z okazji pięknych, diamentowych godów życzenia jubilatom złożyli prezydent Mieczysław Kieca oraz Mirosława Meisel, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego. – Życzę Państwu przede wszystkim miłości, czerpania radości z przyjaźni, rozmów, podróży, z wszystkiego, co jest Waszym udziałem. Wszystkiego dobrego – mówił podczas spotkania prezydent. Ze specjalnymi życzeniami do Marii i Zygmunta Mazurkiewiczów przybyła także wieloletnia przyjaciółka rodziny – Irena Sauer, na co dzień kierująca działającą w Wodzisławskim Centrum Kultury Artystyczną Rodzinką Seniorów “Nie Dejmy Sie”.

Spotkanie było wspaniałą okazją do wspomnień. – Pobraliśmy się bardzo szybko. Poznaliśmy się na wiosnę, a w grudniu byliśmy już po ślubie – mówiła gospodyni, która receptę na udany związek dostrzega w umiejętnym godzeniu życia prywatnego i zawodowego. – To życie rodzinne jest ogromnie wartościowe – akcentowała. Para doczekała się syna i trzech wnuczek.

Pani Maria to rodowita ślązaczka. W przeszłości była kierownikiem Wodzisławskiego Urzędu Stanu Cywilnego. Pan Zygmunt pełnił z kolei funkcję dyrektora ds. pracowniczych Kopalni Węgla Kamiennego „1 Maja”. Od lat fascynowały go kwestie związane z kulturą. Podczas spotkania jubilaci z sentymentem wspominali zabawy karnawałowe, w których brali udział. Od lat z ogromną pasją prowadzą w Wodzisławiu Śląskim biuro turystyczne.

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  • FOTORELACJE

  • lipiec czerwiec maj