brama

Napisane przez: lena 18-11-2020

Wsparcie dla początkujących przedsiębiorców

Trwają prace nad nowym miejskim programem wsparcia dla młodych wodzisławskich przedsiębiorców. Na czym polegać będzie dedykowana im pomoc? Szczegóły znajdują się w artykule poniżej.

– Jednym z założeń naszego programu jest wspieranie osób stawiających pierwsze kroki w biznesie poprzez udostępnianie im bazy firm pomocnych w prowadzeniu własnego przedsiębiorstwa, wraz z atrakcyjnymi zniżkami na korzystanie z usług partnerów programu – mówią członkowie działającego w UM zespołu ds. przedsiębiorczości.

Oprócz szerokiej bazy partnerów i zniżek na ich usługi, uczestnicy programu będą mogli na preferencyjnych warunkach skorzystać z sali konferencyjnej, porad prawnych i podatkowych, warsztatów czy webinarów. Zaplanowano również premiowianie najbardziej aktywnych i wspierających partnerów.

Warunkiem przystąpienia do programu będzie założenie działalności gospodarczej w Wodzisławiu Śląskim lub prowadzenie jej nie dłużej niż trzy lata. – Poprzez program chcemy wspierać przedsiębiorców nie tylko młodych wiekiem, ale również tych, którzy z różnych przyczyn postanowili właśnie lub niedawno rozpocząć swoją przygodę z prowadzeniem działalności gospodarczej. Matki powracające na rynek pracy, emeryci, którzy nie chcą jeszcze rezygnować z aktywności zawodowej… Między innymi takim osobom przyda się pomoc na starcie i baza kontaktów przydatnych w realizacji ich nowych zawodowych planów – przekazują pracownicy będący pierwszym kontaktem dla biznesu w Urzędzie Miasta.

O założeniach programu i jego wdrożeniu przeczytacie w kolejnych miesiącach na www.wodzislaw-slaski.pl. W przypadku pytań bądź propozycji dotyczących wsparcia prosimy kontaktować się z zespołem zajmującym się przedsiębiorczością, działającym w ramach Wydziału Dialogu, Promocji i Kultury Urzędu Miasta. Więcej informacji o zespole zamieściliśmy w jednym z poprzednich artykułów [otwiera się w nowym oknie].

Kontakt

Dagna Kornafel-Polak
główny specjalista ds. przedsiębiorczości
Wydział Dialogu, Promocji i Kultury, Urząd Miasta Wodzisławia Śląskiego
ul. Bogumińska 4, 44-300 Wodzisław Śląski (bud. główny, pok. 103)
numer tel. 32 45 90 579
e-mail: d.kornafel-polak@wodzislaw-slaski.pl

Mateusz Jamioła
inspektor ds. rozwoju miasta
Wydział Dialogu, Promocji i Kultury, Urząd Miasta Wodzisławia Śląskiego
ul. Bogumińska 4, 44-300 Wodzisław Śląski (bud. główny, pok. 103)
numery tel. 32 45 90 479, 725 998 584
e-mail: m.jamiola@wodzislaw-slaski.pl

źródło: WDPiK

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  • FOTORELACJE

  • listopad pażdziernik wrzesień