brama

Napisane przez: lena 13-07-2020

Wspaniałe walki zawodników Boxing Odra Wodzisław Śląski

Od 6 do 10 lipca w Sośnicowicach trwały Indywidualne Mistrzostwa Śląska w Boksie. W zawodach uczestniczyli reprezentanci Klubu Sportów Walki Boxing Odra Wodzisław Śląski: Robert Konieczny, startujący w kat. 56 kg Juniorów oraz Przemysław Glenc, startujący w kat. 75 kg Senior.

Obaj zawodnicy spisali się bardzo dobrze w półfinałach, pokonując swoich przeciwników z Katowic. Przemysław Glenc wygrał w drugiej rundzie przez RSC z Tomaszem Hejnowskim, awansujący tym samym do finału. Robert Konieczny w pojedynku z Patrykiem Marcinkowskim również zwyciężył przez poddanie w 3 rundzie i tym samym zameldował się w finale Mistrzostw.

foto: KSW Boxing Odra Wodzisław Śląski

Piątkowe finały były wielkim świętem boksu na Śląsku. Pierwszy do ringu wszedł Robert Konieczny, który w finale spotkał się z Łukaszem Dudzińskim z Górnika Sosnowiec. Robert zwyciężył stosunkiem głosów 2:1 zostając tym samym Mistrzem Śląska w kat. 56 kg Juniorów na rok 2020. Ostatnim pojedynkiem Mistrzostw była walka Przemysława Glenca z doświadczonym zawodnikiem MKS-u Imielin Wiktorem Czopkiem. Zawodnicy od samego początku narzucili intensywne tempo walki. Była to prawdziwa wojna ringowa, w której wygrało doświadczenie. Obaj zawodnicy na ringu pozostawili wiele zdrowia, jednak zwycięsko z tego pojedynku wyszedł Wiktor Czopek. Tym samym Przemek został Wicemistrzem Mistrzem Śląska w kat. 75 kg Seniorów.

foto: KSW Boxing Odra Wodzisław Śląski

– Jako trener jestem dumny z zawodników, którzy pomimo długiej przerwy spowodowanej epidemią i brakiem możliwości treningu w normalnych warunkach, pokazali serce i determinację do walki. Jest to dla nas ciężki czas jeśli chodzi o przygotowania do jakichkolwiek startów z uwagi na obostrzenia, jakie zostały wprowadzone m.in. w szkołach. Każde wejście na sale treningową wiąże się dla nas z dodatkowymi kosztami naliczanymi przez szkołę za dezynfekcje sali, która w rachunku końcowym przekracza nasze możliwości finansowe, dlatego musieliśmy zredukować ilość treningów na naszej salce. Mamy nadzieje, że wkrótce wszystko wróci do normy bo sytuacja klubu, tylko dzięki osobom wspierającym jest, póki co, stabilna – komentował Patryk Błasik.

foto: KSW Boxing Odra Wodzisław Śląski

Były to szczególne Mistrzostwa z uwagi na panujący stan epidemii w Polsce. Śląski Związek Bokserski, którym od 2 lipca 2020 roku zarządza nowy Zarząd, podjął się nie lada wyzwania organizacyjnego, którego końcowym efektem były sprawnie i bezpiecznie przeprowadzone zawody.

źródło: mat. pras. 

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  • FOTORELACJE

  • sierpien lipiec czerwiec