brama

Napisane przez: lena 08-09-2020

Wsłuchaliśmy się w „Dwa żywioły”

To był doskonale brzmiący wieczór w Wodzisławskie Centrum Kultury. Wojciech Ciuraj i towarzyszący mu znakomici muzycy, promowali najnowszy krążek artysty „Dwa żywioły”.

Eklektyczne kompozycje, dedykowane bohaterom drugiego powstania śląskiego, wybrzmiewały z ogromną siłą. Zaangażowana twórczość, podana w tak ciekawej formie, bez wątpienia ma moc przyciągania. Wydarzenie odbyło się w ramach akcji #siećzkulturąwdomu, 7 września.

Wojciechowi Ciurajowi na scenie WCK towarzyszyli fenomenalni muzycy: Piotr Schmidt Music, Heaven’s Sound Jakub Dąbrowski Klaudia Wachtarczyk Daniel Azar Arendarski Paweł Kukla Valyen Songbird Jacek Szuła.

Podczas koncertu wsłuchać mogliśmy się w utwory z najnowszej płyty artysty pt. „Dwa Żywioły”, która ukazała się w setną rocznicę wybuchu II Powstania Śląskiego. Jest to druga część zapowiadanego tryptyku śląskiego. Przypomnijmy, że jako pierwszy ukazał się album „Iskry w popiele”.  „Dwa żywioły” cechują odważne eksperymenty z hip-hopem, jazzem, blues-rockiem, muzyką filmową czy klasycznym progrockiem. Gośćmi specjalnymi na „Dwóch Żywiołach” są między innymi: Piotr Schmidt, ceniony polski trębacz jazzowy oraz Abradab (Kaliber 44), legenda polskiej sceny hip-hopowej. Płyta powstała w ramach programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Kultura w sieci”. Koncert stworzą nie tylko słowa, dźwięki, ale i wizualizacje. Na ekranie zobaczymy materiały archiwalne pochodzące między innymi z Muzeum Powstań Śląskich.

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  • FOTORELACJE

  • wrzesień sierpien lipiec