brama

Napisane przez: lena 06-09-2020

Wojciech Ciuraj online z WCK

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza na kolejny koncert online w ramach akcji #siećzkulturąwdomu. Tym razem na ekranach zobaczymy Wojciecha Ciuraja z zespołem. Już w poniedziałek, 7 września o 19:00 warto być na Facebooku WCK lub na kanale YouTube.

Wojciech Ciuraj w swej twórczości sięga po muzykę zaangażowaną i taką też stara się tworzyć. Wokalista w swych solowych projektach pokazuje słuchaczom, że historia Śląska nie jest czarno-biała. 

– Podczas kolejnej internetowej transmisji na żywo, ciekawy dobór instrumentów przeplecie się z odważną próbą łączenia muzycznych gatunków. Tym razem dobra muzyka spotka się również z powstańczą historią naszego regionu – zapowiada Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

foto: Rafał Paluszek

Podczas koncertu usłyszymy utwory z najnowszej płyty artysty pt. „Dwa Żywioły”, która ukazała się w setną rocznicę wybuchu II Powstania Śląskiego. Jest to druga część zapowiadanego tryptyku śląskiego, przygotowywanego z okazji setnej rocznicy Powstań Śląskich. Album cechują odważne eksperymenty z hip-hopem, jazzem, blues-rockiem, muzyką filmową czy klasycznym progrockiem. Gośćmi specjalnymi na „Dwóch Żywiołach” są między innymi: Piotr Schmidt, ceniony polski trębacz jazzowy oraz Abradab (Kaliber 44), legenda polskiej sceny hip-hopowej. Płyta powstała w ramach programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Kultura w sieci”. Koncert stworzą nie tylko słowa, dźwięki, ale i wizualizacje. Na ekranie zobaczymy materiały archiwalne pochodzące między innymi z Muzeum Powstań Śląskich.

Więcej informacji oraz linki do transmisji na stronie organizatora koncertu https://wck.wodzislaw-slaski.pl/koncert-wojciecha-ciuraja-online-z-wck

źródło: WCK

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  • FOTORELACJE

  • wrzesień sierpien lipiec