brama

Napisane przez: lena 08-10-2019

Wodzisławskie koszykarki górą

Zawodniczki ŻKK Olimpia, finalistki Mistrzostw Polski U14 z ubiegłego sezonu, w dniach 4 – 6 października rywalizowały w silnie obsadzonym turnieju w Płocku. I zakończyły go zwycięstwem. Na turniej w porównaniu do składu z Mistrzostw Polski nie pojechały Dominika Bednarek, która w sobotę zaliczyła debiut w II Lidze w barwach RMKS Rybnik oraz Magda Bernacka i Natalia Franczyk, które leczą kontuzje.

Podopieczne trenera Damiana Hnidy, rywalizowały w turnieju w grupie A, wyniki:

ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski – MonPol Płock 94:26

ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski – Ever 4 Ksawerów 47:48

ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski – Białogard 43:33

W grupie A, zawodniczki zajęły drugie miejsce i w półfinale rywalizowały z MOSiR Bochnia.

Półfinał z MOSiR Bochnia stał na wysokim poziomie koszykarskim, a nasze Olimpijki, stanęły na wysokości zadania wygrywając te zawody 39:37. Niestety w meczu z Białogardem, kontuzji nabawiła się nasza podstawowa rozgrywająca Anna Juszczyk. Na tej pozycji zastąpiły ją: Wiktoria Pawlus oraz Martyna Pluta. Koszykarki pokazały się z dobrej strony, a kapitan Majka Stefaniak udowodniła, że należy do najlepszych zawodniczek w Polsce w swojej kategorii wiekowej. W finale Olimpijki zmierzyły się z ekipą z Łodzi, z AKS SMS Geocover Łódź. To był mecz walki, gdzie nasze koszykarki pokazały, że należą do najlepszych zespołów w Polsce. Wygrały finał 42:32.

Dziewczyny pokazały charakter, odebrały okazały puchar i złote medale. Majka Stefaniak odebrała statuetkę dla MVP Turnieju, Laura Brawańska znalazła się w pierwszej Piątce Turnieju, a Wiktoria Pawlus została Najlepszą Zawodniczką Drużyny. – Jestem dumny z drużyny. Dziewczyny pokazały, że pomimo kilku kontuzji podstawowych zawodniczek, są w stanie rywalizować z zespołami z całej Polski. Turniej wygrany, dobra gra – to dobry prognostyk przed sezonem. Jestem przekonany, że w lidze też będzie dobrze – mówił Damian Hnida.

Koszykarki już w piątek 11 października rozpoczynają sezon ligowy, pierwszym przeciwnikiem będzie zespół ze Strzelec Opolskich.

źródło: ŻKK Olimpia