brama

Napisane przez: lena 28-08-2019

Wodzisławska szachistka zadebiutowała na Mistrzostwach Świata

Reprezentantka UKS Baszta ma na swoim koncie udany, międzynarodowy debiut. Mowa o Alicji Wojs, która od 15 do 19 sierpnia brała udział w Mistrzostwach Świata w Szachach Szybkich i Błyskawicznych w Mińsku.

W Mistrzostwach Świata udział wzięło 740 zawodników z 34 państw. Polskę reprezentowało 21 zawodników i zawodniczek w przedziale wiekowym od 8 do 12 lat. Wodzisławska szachistka startowała w grupie dziewcząt do lat 10. W szachach szybkich (9 rund po10 min plus 5s) zdobyła 5,0 pkt i zajęła 43 miejsce. To bardzo dobry wynik zważywszy, że w tej kategorii startowało aż 93 uczestników. W szachach błyskawicznych (9 rund po 5 min plus 2 s), w których wzięło udział 84 zawodniczek, dziewczynka z 4,5 punktami uplasowała się na 37 miejscu. Szachistka przygotowywała się do turnieju pod okiem trenera Mikołaja Karalchuka.

Alicja Wojs ma już na swoim koncie sukcesy turniejowe na poziomie krajowym. W Mistrzostwach Polski, rozegranych w Szklarskiej Porębie na przełomie lutego i marca tego roku zajęła szóste miejsce. Przedstawiciele UKS Baszta podkreślają, że wyjazd na międzynarodowy turniej na Białoruś nie byłby możliwy bez wsparcia sponsorów.

źródło: UKS Baszta

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  • FOTORELACJE

  • luty styczen grudzien