brama

Napisane przez: lena 28-12-2020

Wodzisławscy idole wybrani

 

42 zgłoszenia, cztery kategorie wiekowe i 12 laureatów – tak przedstawia się podsumowanie Wodzisławskiego Festiwalu Wokalnego „Zostań idolem” 2020. Wydarzenie przeznaczone było dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, a także osób dorosłych z Wodzisławia Śląskiego, którzy swoje zgłoszenia mogli nadsyłać od 20 listopada do 16 grudnia.

Wszystkie nadesłane nagrania można zobaczyć na wydarzeniu na fb: Wodzisławski Festiwal Wokalny „Zostań idolem” vol. 2, a także na kanale YouTube WCK. Celem imprezy było wyłonienie szczególnie uzdolnionych wokalistów i wokalistek, odkrywanie talentów i osobowości scenicznych oraz rozwijanie wokalnych umiejętności, a także umożliwienie pracy twórczej bez konieczności wychodzenia z domu w okresie pandemii.

Jury w składzie: Danuta Olejniczak-Paterek (śpiewa pod pseudonimem Dilan, inicjatorka pierwszej edycji imprezy), Rafał Karwot (wokalista zespołu Tabu) oraz Marek Sobota (muzyk, nauczyciel w wodzisławskiej szkole muzycznej) wybrali laureatów w każdej z kategorii.

Wśród najmłodszych uczestników, czyli uczniów klas I–IV, miano idola przypadło Milenie Kampce-Kropiewnickiej. Zaraz za nią uplasowali się: Bartosz Klimek i Nikola Cieślar.
W kategorii klas V–VIII pierwsze miejsce przyznano Alicji Ptak, drugie Elizie Słoninie, a na trzeciej pozycji uplasowała się Bernadeta Galwas.
Wśród uczniów szkół ponadpodstawowych najlepiej wypadł Piotr Bujnowski. Druga nagroda powędrowała do Klaudii Tomali, a trzecia do Małgorzaty Grim.
Wiktoria Henek zajęła pierwsze miejsce w kategorii dorośli. Na drugiej pozycji uplasowała się Kamila Mojżysz, a trzecie miejsce zdobyła Tucha Tuszkiewicz.

Laureaci otrzymają nagrody pieniężne.

– W tegorocznym konkursie ochoczo wzięło udział wielu wokalistów, reprezentujących różny poziom wokalny. Każdy z uczestników wykazał się niebywałą inwencją twórczą, niezależnie od wieku, kategorii czy umiejętności. Dlatego wielkie ukłony dla każdego małego i dużego wykonawcy za chęci, odwagę i pasje do muzyki, która jest nieodzownym elementem w każdym czasie, i jak wiemy, łagodzi obyczaje. Ogromne podziękowanie dla Was Kochani, za waszą prace i zaangażowanie. Nagrody dla I, II i III miejsca przyznano osobom, które swoim wyrazem artystycznym, wokalem i energią zostały szczególnie docenione i prezentowały umiejętności zasługujące na uwagę jury. Wszystkim bardzo gratuluję. Nie przestawajcie śpiewać – mówi Danuta Olejniczak-Paterek, członkini komisji oceniającej.

Przypomnijmy, że tegoroczny festiwal online był kontynuacją edycji zorganizowanej w 2019 r. w ramach ogłoszonego przez WCK konkursu „Inicjatywy lokalne z WCK”. Organizatorem Wodzisławskiego Festiwalu Wokalnego „Zostań idolem” było Wodzisławskie Centrum Kultury oraz Danuta Olejniczak-Paterek.

Wszystkie występy dostępne są na kanale YouTube Wodzisławskiego Centrum Kultury [otwiera się w nowym oknie]

źródło: WCK

 

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  • FOTORELACJE

  • grudzień listopad pażdziernik