brama

Napisane przez: lena 26-03-2019

Włączamy się w akcję „Srebrny listek”

Województwo śląskie prowadzi akcję „Srebrny listek”, mającą zmniejszyć liczbę wypadków i sprawić, żeby seniorzy poczuli się pewniej za kierownicą. Dzięki inicjatywie Wodzisławskiej Rady Seniorów również Wodzisław Śląski włączył się w akcję, a wodzisławianie 60+ już mogą odbierać znaczki i oznaczać swoje samochody.

„Srebrny listek” to już kolejny projekt Urzędu Marszałkowskiego w ramach kampanii „Śląskie. Dla Seniora”. To nawiązanie do popularnych wśród młodych kierowców znaczków z zielonym listkiem, przyklejanych do szyb samochodów i informujących o tym, że mamy do czynienia z niedoświadczonym kierowcą i warto zachować ostrożność. „Srebrny listek” jest odpowiedzią na zapotrzebowanie śląskich seniorów.

Wspólnie z Wojewódzkimi Ośrodkami Ruchu Drogowego, Policją, a także gminami, Urząd Marszałkowski chce zachęcić seniorów-kierowców do oznaczania swoich samochodów srebrnymi listkami i sprawić, by czuli się na drogach bezpieczni i pewni. Oznaczając swoje pojazdy, osoby starsze będą mogły dać sygnał innym uczestnikom ruchu drogowego, że powinni oni zwrócić uwagę na obecność seniorów oraz uszanować fakt, że kierowcy 60+ są kierowcami bezpiecznymi i rozważnymi.

Dzięki działaniom Wodzisławskiej Rady Seniorów srebrne listki zdobyć mogą już także nestorzy z Wodzisławia Śląskiego. Znaczki można otrzymać:

  • podczas kontroli drogowych Policji,
  • w Biurze Spraw Społecznych Urzędu Miasta (budynek przy ul. Bogumińskiej 4b, nr tel. 32 45 90 535),
  • w siedzibie Wodzisławskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku (ul. 26 Marca 66).

Są rozdawane także podczas imprez senioralnych organizowanych przez Urząd Marszałkowski oraz za pośrednictwem Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego.

 

fot. slaskie.pl

źródło: WRiD

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  • FOTORELACJE

  • maj kwiecien marzec