brama

Napisane przez: lena 11-09-2020

Wiemy, kto poprowadzi Klub „Senior +”

Kilka miesięcy temu informowaliśmy, że dawna siedziba Wodzisławskiej Placówki Wsparcia Dziennego „Dziupla”, zlokalizowana przy ul. Św. Jana 17, została przeobrażona w Klub „Senior +” – miejsce, w którym wodzisławscy seniorzy mogą spędzać wolny czas. Klub poprowadzi Fundacja Pasja Do Życia.

Zwiększenie aktywnego uczestnictwa seniorów w życiu społecznym poprzez działalność Klubu “Senior+” – tak nazywa się zadanie, które spoczęło na wodzisławskiej organizacji pozarządowej. Decyzja o powierzeniu Fundacji Pasja Do Życia zadania publicznego miasta Wodzisławia Śląskiego w 2020 r. w zakresie pomocy społecznej została podjęta w sierpniu. Kwota przyznana “pozarządówce” na ten cel to 35 tys. zł.

Przypomnijmy, Klub “Senior +” został zrealizowany w ramach Programu Wieloletniego „Senior +” na lata 2015-2020. W ramach tego zadania powstało pomieszczenie kuchenne wyposażone w sprzęty, urządzenia i naczynia do przygotowywania i spożywania posiłków, szatnia, łazienki, pokój gier, pokój spotkań oraz pomieszczenie ogólnodostępne. Całkowity koszt realizacji zadania opiewa na kwotę przeszło 143 tys. zł, w tym powyżej 114 tys. zł to kwota dotacji z budżetu państwa, a ponad 28 tys. zł to wkład miasta w tę inwestycję.

Klub „Senior +” przeznaczony jest dla grupy osób, powyżej 60. roku życia z terenów Wodzisławia Śląskiego, nieaktywnych zawodowo. To miejsce dla seniorów dla których integracja z rówieśnikami jest bardzo istotną kwestią. W ramach zadania zostało stworzonych 40 miejsc. Klub to kolejny krok w poszerzaniu oferty dla starszych wodzisławian. To następny projekt, który ma na celu przeciwdziałanie izolacji i marginalizacji osób starszych oraz ich aktywizację, w tym stworzenie alternatywnych form spędzania wolnego czasu, pomoc w utrzymaniu kondycji psychofizycznej.

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  • FOTORELACJE

  • wrzesień sierpien lipiec