brama

Napisane przez: lena 16-11-2020

Weź udział w konsultacjach

Dokładnie dziś startują konsultacje społeczne na temat przygotowania terenu pod nową nasadę drzew i krzewów ozdobnych poprzez usunięcie drzew porastających teren miejski pomiędzy ulicami Młodzieżową a Długą w Zawadzie. Miasto zaprasza mieszkańców do wyrażania swoich opinii.

Konsultacje związane są z planem usunięcia jedenastu drzew w centrum Zawady. Wskazane wierzba i olsze szare kolidują z istniejącą siecią napowietrzną bądź rosną w korycie rowu melioracyjnego, zakłócając jego drożność i utrzymanie w należytym stanie. Opracowano już koncepcję nowego zagospodarowania tego terenu. W planach jest nasada nowych drzew – szpaleru klonu pospolitego Globosum, charakteryzującego się niewielkimi rozmiarami i małymi potrzebami pielęgnacyjnymi a zarazem dużymi walorami dekoracyjnymi. Drzewa te idealnie nadają się do małych przestrzeni miejskich. Koncepcja uwzględnia również nasadę krzewów kwitnących typowych dla przestrzeni miejskiej. Dodatkowa propozycja to nasada szpaleru katalp Nana wzdłuż ulicy Długiej, w kierunku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1.

Jak wziąć udział w konsultacjach? To proste. Wystarczy złożyć na piśmie lub elektronicznie opinie i uwagi w sprawie projektu:

  1. zbieranie opinii lub propozycji na piśmie, w tym drogą elektroniczną na adres e-mailowy: kancelaria@wodzislaw-slaski.pl, zbieranie uwag w punkcie konsultacyjnym w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miasta Wodzisławia Śląskiego, ul. Bogumińska 4b, 44-300 Wodzisław Śląski – od 16 do 30 listopada,
  2. badanie techniką ankiety, w szczególności internetowe kwestionariusze ankiet zamieszczone na www.wodzislaw-slaski.pl – od 16 do 30 listopada.

Konsultacje będą miały charakter opiniodawczy. Ich koniec wyznaczono na 30 listopada.

Zarządzenie w sprawie przeprowadzenia konsultacji wydał prezydent miasta.

Galeria:

 

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  • FOTORELACJE

  • listopad pażdziernik wrzesień