brama

Napisane przez: lena 01-04-2019

Weź udział w debacie społecznej

Prezydent miasta Mieczysław Kieca zaprasza mieszkańców do udziału w 1. Wodzisławskiej Debacie Społecznej, zaplanowanej na wtorek, 9 kwietnia. W Wodzisławskim Centrum Kultury porozmawiamy o alkoholu w przestrzeni publicznej.

– Dialog z mieszkańcami to podstawa działania władz miasta. Przypomnę, że ostatnio Rada Miejska przyjęła petycję odnośnie do umożliwienia swobodniejszej dystrybucji alkoholu na terenie Rodzinnego Parku Rozrywki. W związku z tym jestem zobowiązany do przygotowania stosownego projektu uchwały w tej sprawie. Ale przede wszystkim jestem zobowiązany wobec mieszkańców, aby wsłuchać się w ich głos. Dlatego podjąłem decyzję, że będziemy organizować różnego rodzaju debaty publiczne. Pierwsza wodzisławska debata będzie poświęcona kwestii alkoholu w przestrzeni publicznej. Temat wymaga poważnej i merytorycznej dyskusji. Już teraz zapraszam wszystkich zainteresowanych do udziału w debacie – podkreślał podczas marcowej sesji Rady Miejskiej prezydent Mieczysław Kieca.

Do udziału w debacie zostali już zaproszeni eksperci oraz przedstawiciele różnych środowisk, m.in. komendant powiatowy Policji Jarosław Grudziński, przedstawiciele oświaty, Rady Dzielnicy os. XXX-lecia-Piastów-Dąbrówki czy środowiska terapeutycznego.

Debata rozpocznie się o godz. 17:00. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, nie obowiązują też zapisy.

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  • FOTORELACJE

  • lipiec czerwiec maj