brama

Napisane przez: lena 13-08-2019

WCK ponownie nominowane do nagrody „Słoneczniki”

Po raz kolejny Wodzisławskie Centrum Kultury zostało nominowane do nagrody „Słoneczniki”, wyróżniającej najbardziej rozwojowe inicjatywy dla dzieci 0-14 lat. Tym razem uwagę organizatorów przyciągnął konkurs dla młodych miłośników Lego i majsterkowania pn. YETI – Young Explorer, Technician, Inventor (Młody Odkrywca, Technik, Wynalazca).Co roku portal CzasDzieci.pl, jako wieloletni pośrednik między miejscami edukacji i kultury a rodzicami docenia i nagradza organizatorów najlepiej przygotowanych wydarzeń, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju młodych adresatów. Inicjatywy nominowane są w sześciu kategoriach: język, logika, sztuki wizualne, muzyka, ruch, przyroda.

YETI – Young Explorer, Technician, Inventor (Młody Odkrywca, Technik, Wynalazca) nominowane zostało w kategorii „Logika”. Inicjatywa ta w 2019 roku była organizowana po raz czwarty przez Wodzisławskiego Centrum Kultury i Akademię Techniczną Małolata. Polegała na tym, iż uczestnicy budowali w domu ze swoich klocków lego dowolny projekt i zgłaszali go do konkursu. W dniu imprezy należało przynieść ze sobą swój projekt, a jury oceniało i wyłaniało zwycięzców. Ponadto, każdy z uczestników mógł wziąć udział w warsztatach z elektroniki, majsterkowania czy programowania i rozwiązał test z wiedzy technicznej. Impreza ta jest doskonały sposobem zgłębienia przez małych adeptów techniki świata nauki.

Podstawowym założeniem „Słoneczników” jest oddanie głosu nie tylko jury, ale także rodzicom, jako najlepszym ekspertom oceniającym dane inicjatywy. To rodzic, jako osoba najbliższa dziecku, najlepiej wie, jak bawiły się dzieci na danych zajęciach i co wyniosły z nich wartościowego. Już dziś można zagłosować na YETI – Young Explorer, Technician, Inventor (Młody Odkrywca, Technik, Wynalazca) nominowanego w kategorii „Logika”. Zapraszamy na https://sloneczniki.czasdzieci.pl/ankieta-slask-2019.php. Głosowanie potrwa do 9 września. Oficjalne ogłoszenie wyników konkursu i przyznanie statuetek podczas uroczystej gali odbędzie się we wrześniu i październiku 2019.

źródło: WCK

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  • FOTORELACJE

  • grudzien październik wrzesien