brama

Napisane przez: lena 15-10-2019

WCK łączy siły z Filharmonią Śląską

Wodzisławskie Centrum Kultury i Filharmonia Śląska we wrześniu br. podpisały oficjalne porozumienie o współpracy. Obie strony przypieczętowały tym samym dotychczasowe owocne współdziałanie i wyznaczyły plany na przyszłość. W kwietniu br. w Katowicach doszło do spotkania dyrektora Wodzisławskiego Centrum Kultury, Krzysztofa Jarocha z dyrektorem Filharmonii Śląskiej, Adamem Wesołowskim. Owocem tego spotkania jest zawiązane z początkiem nowego sezonu artystycznego oficjalnego porozumienia, w ramach którego instytucje deklarują wzajemne wsparcie oraz dalekosiężną współpracę mającą na celu tworzenie bogatej oferty edukacyjnej i kulturalnej miasta oraz regionu.

– To kolejny ważny krok na drodze naszego wspólnego działania i tworzenia wodzisławskiej oferty kulturalnej. Wierzę, że porozumienie o współpracy przyczyni się do realizacji wielu ciekawych inicjatyw. Jesteśmy jedyną placówką, z którą Filharmonia Śląska podpisała tego typu porozumienie – informuje Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.


Filharmonia Śląska niejednokrotnie wpisywała się w program i ofertę WCK skierowaną do wodzisławskich szkół. Aktualnie prowadzi w WCK akcję edukacyjną w formie koncertów solistyczno-kameralnych. Podczas comiesięcznych spotkań dzieci i młodzież zapoznają się z historią i rozwojem muzyki, twórczością wspaniałych polskich i europejskich kompozytorów, a także poznają różne instrumenty muzyczne. W roku szkolnym 2019/2020 planowane są również występy dwóch zespołów kameralnych: kwartetu smyczkowego i kwintetu dętego blaszanego. Audycje umuzykalniające mogą być doskonałym uzupełnieniem programu nauczania muzyki w placówkach oświatowych.

źródło: WCK

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  • FOTORELACJE

  • czerwiec maj kwiecien