brama

Napisane przez: KB 02-07-2019

Ważne zmiany w Komunikacji Miejskiej

Od 24 czerwca funkcjonuje nowy rozkład jazdy miejskich autobusów. Dzięki niemu wszystkie dzielnice Wodzisławia Śląskiego obsługiwane są poprzez Komunikację Miejską. W efekcie odpowiednie połączenia, bliskie wcześniej funkcjonującym, z jedną taryfą biletową i identycznymi ulgami jak w pozostałych miejskich autobusach, uzyskali mieszkańcy Wilchw, Kokoszyc i Zawady.

Wprowadzony rozkład to rezultat rozstrzygniętego przetargu uzupełniającego na świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego w Wodzisławiu Śląskim. Obowiązujący rozkład dostępny jest na stronie internetowej przewoźnika: www.rozklad.klosok.eu.

Od 24 czerwca miejskie autobusy rozpoczęły obsługę dzielnicy Wilchwy (linia A) oraz Zawady i Kokoszyc (linie C1, C2). Podjęto decyzję o likwidacji linii E1 i E2. W miejsce linii E wróciły wspomniane linie C1, C2 oraz w kilku kursach linie D1, D2, łączące Jedłownik Osiedle i Jedłownik Wieś. Powróciła obsługa ul. Kopernika linią A. Wprowadzono też linie C3 i C4, mające na celu bezpośrednie połączenie Zawady z Pszowem, innymi dzielnicami Wodzisławia, w tym również z ul. Marklowicką, przy której zlokalizowane są ogródki działkowe i zakłady pracy.

Nad wodzisławską Komunikacją Miejską czuwają pracownicy Referatu Dróg Wewnętrznych i Transportu Urzędu Miasta. To właśnie z nimi w dniach 3-7 czerwca kontaktowali się mieszkańcy, którzy wzięli udział w konsultacjach nowego rozkładu jazdy. W razie jakichkolwiek pytań odnośnie do transportu publicznego w Wodzisławiu Śląskim prosimy kontaktować się pod numerem tel. 32 45 90 501 lub adresem e-mail: inwestycje@wodzislaw-slaski.pl. 

Wprowadzone w czerwcu zmiany objęły także Komunikację Powiatową. Powiatowa linia nr 37, która obsługiwała m.in. dzielnice Zawadę i Kokoszyce, została zlikwidowana. Powiat wodzisławski przywrócił linię nr 42, która obsługuje Syrynię, Pszów i Wodzisław Śląski. Rozkład jazdy Komunikacji Powiatowej opublikowano pod adresem www.rozklady.powiatwodzislawski.pl.

Przypominamy, że w ramach Komunikacji Miejskiej do 31 sierpnia obowiązuje rozkład jazdy na dni wolne od nauki.

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  • FOTORELACJE

  • październik wrzesien sierpien