brama

Napisane przez: lena 22-07-2020

Warsztaty terapii i ośrodek wsparcia wznowiły działalność

 

Swoją działalność statutową wznawiły Powiatowy Ośrodek Wsparcia PERŁA w Wodzisławiu Śląskim i Warsztat Terapii Zajęciowej w Wodzisławiu Śląskim.

Pracownicy instytucji zostali wyposażeni w środki ochrony indywidualnej (maseczki, przyłbice, rękawiczki jednorazowe oraz płyny do dezynfekcji), zaś uczestników zajęć zobowiązano do noszenia maseczek oraz do dezynfekowania rąk.

W ośrodkach i warsztatach wyznaczone zostały miejsca, w których realizowane są zajęcia. Wydzielono je zgodnie z potrzebą zachowania bezpiecznego dystansu. Liczba uczestników biorących jednorazowo udział w zajęciach określona została w wewnętrznych procedurach jednostek. Pomieszczenia są wietrzone i dezynfekowane. Zabezpieczono też środki ochronne.

Placówki wyposażono też w informacje i plakaty informujące o prawidłowym sposobie mycia rąk, zakładania/ ściągania maseczek czy rękawiczek jednorazowych, a także dezynfekcji rąk i powierzchni. Na konieczność przestrzegania zasad wynikających z reżimu sanitarnego – zarówno na terenie ośrodków, jak i poza nimi – szczególną uwagę podopiecznym będą też zwracać uwagę opiekunowie, terapeuci i specjaliści wtz i ośrodków wsparcia.

źródło: Starostwo Powiatowe

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  • FOTORELACJE

  • sierpien lipiec czerwiec