brama

Napisane przez: lena 28-01-2019

Wanda Bukowska dziś gościć będzie w WCK

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza na spotkanie z Wandą Bukowską, założycielką Zespołu Pieśni i Tańca Vladislavia. W poniedziałek, 28 stycznia o godz. 17:00 autorka książki „Wspomnienia z okresu od 1918 do 2018” podzieli się ze słuchaczami zajmującą historią swojego życia. Będzie to pierwsze spotkanie w ramach nowego cyklu „COOLturalny gość WCK”.

Nic tak nie chwyta za serce jak pełna wzruszeń historia sprowadzona do konkretnych sytuacji i osób. Taka bez wątpienia jest książka Wandy Bukowskiej, w której autorka wraca pamięcią do lat spędzonych na zesłaniu, do ciężkich realiów powojennych, także do swej działalności w harcerstwie, w szkolnictwie, opisuje również bogate doświadczenia związane z pracą instruktora. Książka odzwierciedla także jej osobowości – niezłomność charakteru, odwagę, ogromną determinację i pasję do realizowania celów. To wspomnienia pełne skrajności, w których nie brak radości, beztroski, ale wiele w nich rozczarowania i tęsknoty. To historia, w której jak w lustrze odbijają się losy naszego narodu.

– Pani Wanda Bukowska jest niesamowitą osobą z ogromnym bagażem doświadczeń i sukcesów artystycznych oraz bogatych, choć niejednokrotnie trudnych, doświadczeń życiowych. Jej pozytywna energia udziela się praktycznie wszystkim, którzy mieli okazję ją poznać. Jej zapał do pracy z młodymi ludźmi oraz pedagogiczny profesjonalizm powinny być wzorem dla każdego instruktora i nauczyciela. Współpraca z Panią Wandą jest dla mnie wielkim zaszczytem – mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

By dowiedzieć się więcej, bez wątpienia warto wziąć udział w spotkaniu. Będzie to okazja do rozmowy z wyjątkowym człowiekiem, a także szansa na poznanie bogatej osobowości Wandy Bukowskiej oraz jej zainteresowań, które znacznie wykraczają poza ramy folkloru.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, a zainteresowani mogą kupić książkę Wandy Bukowskiej w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wodzisławiu Śląskim w cenie 22 zł.

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  • FOTORELACJE

  • październik wrzesien sierpien