brama

Napisane przez: asp 28-10-2021

W mieście pojawią się skrzaty

Już niebawem na Starym Mieście pojawią się niecodzienne instalacje – skrzaty. Mowa o unikatowej sztuce ulicznej w wersji mikro. Te autorskie instalacje, zostaną wykonane przez wodzisławską firmę Mały Drewniany Domek.

– Inne miasta mają niedźwiedzie, krasnale, gryfusy… Nasze miasto, a dokładniej zabudowa Starego Miasta stanie się światem drewnianych mikroskrzatów. Zabytkowe schody, piwniczne okna czy kamienne podstawy latarni… Wykorzystując naszą historyczną architekturę, ukażemy nowych wodzisławskich bohaterów w ich codziennych czynnościach. Wszyscy będziemy mogli obserwować skrzaty krzątające się po kuchni, pracujące na kopalni czy odwiedzające pizzerię – zapowiada prezydent Mieczysław Kieca. – To wszystko przygotujemy razem z mistrzami stolarstwa, prawdziwymi pasjonatami z Małego Drewnianego Domku. To będzie coś, czego jeszcze nie było. I jestem pewien, że zwróci uwagę i spodoba się nie tylko dzieciom, ale i dorosłym – mówi prezydent.

Do końca tego roku w samym centrum Wodzisławia Śląskiego, np. na ulicach Księżnej Konstancji czy Kubsza mieszkańcy będą mogli obejrzeć (a nawet dotknąć) cztery wyjątkowe instalacje.

– Nasze prace przygotowujemy miesiącami. Zwracamy uwagę na najdrobniejsze detale, takie jak kształty centymetrowej książki w drewnianej sypialni, szybu w zapowiadanej mikrokopalni czy pizzy w zaplanowanej do otwarcia nowej w mieście pizzerii. Dla takiego efektu zdecydowanie warto się tak napracować – mówi Rafał Wolny, który stoi za Małym Drewnianym Domkiem. – Stolarstwo to nasza pasja. To praca, dzięki której wykonując wszystko, co uwielbiamy, możemy spełniać marzenia – podsumowuje.

Jak w ogóle zrodził się pomysł na tę współpracę?

– Firma Mały Drewniany Domek zgłosiła się do nas z propozycją zaprezentowania swoich stolarskich dzieł podczas organizowanego w końcówce września na Rynku I DzieJesień Festiwalu. Tę propozycję przyjęliśmy. Byliśmy ciekawi odbioru prac zespołu Rafała Wolnego wśród wodzisławian – tłumaczy Anna Szweda-Piguła, dyrektor Centrum Rozwoju Miasta w Wodzisławiu Śląskim. – Pozytywne przyjęcie, tłumy mieszkańców wokół stoiska i świetny kontakt z właścicielami… To nasunęło nam pomysł, który właśnie teraz realizujemy na Starym Mieście i pozwoliło na nawiązanie kolejnej ciekawej współpracy samorządu i biznesu – dodaje.

Umowa dotycząca współpracy została podpisana w Urzędzie Miasta dziś, 28 października. Relacje z instalacji kolejnych arcydzieł stolarskich pojawią się niebawem m.in. w miejskich kanałach w mediach społecznościowych (np. na koncie Miasto Wodzisław Śląski na Facebooku).

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


  • FOTORELACJE

  • grudzien listopad październik