brama

Napisane przez: lena 02-05-2019

W ARA praca wre

Maj i czerwiec dla Amatorskiego Ruchu Artystycznego „ARA” działającego w Wodzisławskim Centrum Kultury zapowiadają się bardzo intensywnie. Przed zespołami WCK premierowe spektakle i koncerty, występy dla szkół, wyjazdy na zawody i festiwale oraz udział w 50. Dniach Wodzisławia Śląskiego.

W Wodzisławskim Centrum Kultury trwają intensywne próby i treningi. Wszystko po to, by móc się jak najlepiej przygotować do premier i startów w zawodach, które w maju i czerwcu organizują zespoły ARA. Wśród imprez, które odbędą się wkrótce wymienić można koncert Zespołu Pieśni i Tańca Vladisalvia pt. „Jedyna” (koncert z okazji Dnia Matki) zaplanowany na 25 maja, premiera spektaklu Teatru Tańca Memento „Wyimaginowany świat”, który odbędzie się 2 czerwca. Obie imprezy wchodzą wchodzą w skład wydarzeń Metropolitalnego Święta Rodziny, którego program współtworzy Wodzisławskie Centrum Kultury. Ponadto w WCK odbędzie się koncert galowy Klubu Tańca Towarzyskiego SPIN 16 czerwca oraz koncert finałowy zespołu tanecznego Miraż zaplanowany na 22 czerwca. Wszystkie informacje na temat wspomnianych imprez znajdują się na stronie www.wck.wodzislaw-slaski.pl.

– Każde z widowisk zespołów Wodzisławskiego Centrum Kultury to gwarancja najwyższego poziomu artystycznego i niezapomnianych wrażeń. Zapraszam na każde z nich nie tylko Wodzisławian, ale również mieszkańców całego regionu. Działalność i promocja Amatorskiego Ruchu Artystycznego w WCK jest dla nas istotnym punktem działalności – mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor WCK.

Oprócz wymienionych wyżej premier, przed zespołami ARA również wiele wyjazdów. Możemy tu wymienić udział Dziecięcego Teatru Szydełko ze spektaklem „Wojny domowe” w 25. Dziecięcym Festiwalu Teatrów w Czerwionce-Leszczynach oraz w 40. Festiwalu Teatrów Młodych „Dziatwa” w Łodzi, gościnne występy Teatru Szydło ze spektaklem „Oz” w Rybniku-Boguszowicach oraz w Rydułtowskim Centrum Kultury. Zespół Pieśni i Tańca Vladislavia weźmie udział w konkursie o Puchar Czarnych Diamentów w Pałacu Młodzieży w Katowicach, a następnie wyjedzie na letni festiwal folklorystyczny do Czarnogóry. Przed zespołem Miraż również ważne zawody. Wymienić tu można Przegląd Zespołów Tanecznych w Pszowie, udział w Mistrzostwach Polski w show dance w Raszynie oraz udział w Mistrzostwach Europy w jazz dance w czeskiej Pradze. W lipcu zespół planuje wakacyjny odpoczynek, by w sierpniu spotkać się znowu na salach treningowych w ramach Letniej Szkoły Tańca. Artystyczna Rodzinka Seniorów „Nie Dejmy Sie” planuje wyjazd integracyjny połączony z warsztatami. Dodatkowo, 19 maja w Wodzisławskim Centrum Kultury odbędą się warsztaty akrobatyczne z Marcinem Kostem, instruktorem Zespołu Miraż, jednym z najlepszych bboyów w Polsce. Wodzisławska Orkiestra Rozrywkowa również planuje kilka koncertów, m.in. z okazji 3 Maja czy Dni Strażaka. Reszta sekcji i kół działa niezmiennie, codziennie od poniedziałku do soboty w WCK.

– Wiosna to dla Amatorskiego Ruchu Artystycznego „ARA” czas najintensywniejszej pracy. Premiery, wyjazdy, udział w zawodach, festiwalach, warsztaty, dodatkowe treningi to wszystko wymaga od uczestników naszych zajęć ogromu pracy i zaangażowania. Jest to jednak praca przyjemna, bo wynika z naszych pasji – mówi Dorota Krawczyk, kierownik ARA.

Wszystkie grupy i koła z Wodzisławskiego Centrum Kultury będzie można zobaczyć w akcji podczas pierwszego dnia 50. Dni Wodzisławia Śląskiego, już 7 czerwca br. Rodzinnym Parku Rozrywki „Trzy Wzgórza”. Przed nami kilka godzin wspólnej zabawy. W programie przewidziano kolorową paradę ulicami miasta, występy zespołów, koncerty, salsotekę, animacje, gry podwórkowe, zabawy i konkursy.

źródło: WCK

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  • FOTORELACJE

  • sierpien lipiec czerwiec