brama

Napisane przez: lena 24-03-2020

Udogodnienia dla przedsiębiorców – płatność za czynsz

„Wodzisław Śląski – czas na pauzę” to miejski program, zawierający rozwiązania wspierające lokalnych przedsiębiorców w kryzysie spowodowanym epidemią koronawirusa. Tym razem prezydent Wodzisławia Śląskiego Mieczysław Kieca podjął zarządzenie w sprawie odstąpienia od pobierania czynszu najmu gminnych lokali użytkowych oraz obniżki czynszu najmu gminnych lokali użytkowych i gruntów.

Wychodząc naprzeciw potrzebom lokalnych przedsiębiorców, którzy wskutek epidemii koronawirusa zmuszeni zostali do wstrzymania bądź ograniczenia działalności gospodarczej prowadzonej w lokalach użytkowych wynajmowanych od miasta Wodzisławia Śląskiego, prezydent podjął zarządzenie w sprawie odstąpienia od pobierania czynszu najmu gminnych lokali użytkowych oraz obniżki czynszu najmu gminnych lokali użytkowych i gruntów w związku z ograniczeniem prowadzenia przez najemców działalności gospodarczej z uwagi na ogłoszenie na obszarze Polski stanu epidemii.

Pomoc będzie udzielana w dwojaki sposób:

  1. W formie odstąpienia przez miasto od pobierania czynszu za najem gminnych lokali użytkowych.

    Co zrobić?

Najemca, który wskutek ogłoszonego stanu zagrożenia epidemicznego musiał wstrzymać prowadzenie działalności gospodarczej w najmowanym od miasta lokalu, powinien złożyć wniosek o odstąpienie od naliczania czynszu najmu wraz z oświadczeniem o wstrzymaniu działalności. Oświadczenie powinno zawierać informację, od kiedy działalność została wstrzymana.

Skan wniosku oraz oświadczenia (zeskanowane pisma podpisane przez osoby umocowane do reprezentowania podmiotu) należy:

  • przesłać drogą elektroniczną na adres e- mailowy: kancelaria@wodzislaw-slaski.pl – w przypadku umowy zawartej bezpośrednio z miastem Wodzisławiem Śląskim, 
  • przesłać drogą elektroniczną na adres e-mailowy: sekretariat@domaro.com.pl – w przypadku umowy zawartej z miastem za pośrednictwem …Domaro Sp. z o.o.
  1. W formie obniżenia czynszu najmu gminnych lokali użytkowych oraz najmu gruntów – obniżka może nastąpić do 90% obowiązującej stawki czynszu najmu. Obniżenie czynszu obejmuje lokale gastronomiczne, które nie zaprzestały działalności i w ramach których przygotowywana i podawana jest żywność na wynos oraz grunty, wykorzystywane przez tych przedsiębiorców.

Co zrobić?

Najemca z branży gastronomicznej, który ograniczył działalność gospodarczą, powinien złożyć wniosek o obniżenie czynszu wraz z oświadczeniem o ograniczeniu działalności. Oświadczenie powinno zawierać informację, od kiedy działalność została ograniczona.

Skan wniosku oraz oświadczenia (zeskanowane pisma podpisane przez osoby umocowane do reprezentowania podmiotu) należy: 

  • przesłać drogą elektroniczną na adres e- mail: kancelaria@wodzislaw-slaski.pl – w przypadku umowy zawartej bezpośrednio z miastem Wodzisławiem Śląskim,
  • przesłać drogą elektroniczną na adres e-mail: sekretariat@domaro.com.pl – w przypadku umowy zawartej z miastem za pośrednictwem …Domaro Sp. z o.o.

Decyzja o udzieleniu pomocy będzie podejmowana indywidualnie. Więcej informacji dot. odstąpienia od pobierania czynszu najmu gminnych lokali użytkowych oraz obniżki czynszu najmu gminnych lokali użytkowych i gruntów można uzyskać pod adresem e-mailowym: m.panfil@wodzislaw-slaski.pl.

źródło: WDPiK

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  • FOTORELACJE

  • lipiec czerwiec maj