brama

Napisane przez: lena 23-11-2018

Uczniowie wodzisławskich szkół mogą wziąć udział w ciekawym projekcie

Dzięki środkom z Funduszu Inicjatyw Społecznych fundacja Fenix – „Powstań do Życia” wraz ze Szkołą Podstawową nr 3 im. Jana Pawła II w Wodzisławiu Śląskim i Państwową Szkołą Muzyczną I st. im. Wojciecha Kilara w Wodzisławiu Śląskim zrealizują projekt pt. „100 paczek z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości”.

„100 paczek z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości” to projekt skierowany do uczniów wszystkich wodzisławskich szkół podstawowych, polegający na złożeniu życzeń świątecznych Świętemu Mikołajowi za pośrednictem własnoręcznie napisanej kartki świątecznej. Inicjatywa wpisuje się również w upamiętnienie jubileuszu 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

Celem przedsięwzięcia jest m.in. wzbudzenie zainteresowania pisaniem kartek świątecznych wśród dzieci, doskonalenie umiejętności ich pisania, usprawnienie estetycznego adresowania korespondencji, propagowanie postaw prospołecznościowych, rozwijanie wrażliwości i umiejętności artystycznych.

Co zrobić, aby wziać udział w wydarzeniu? Należy własnoręcznie napisać kartkę świąteczną z życzeniami do Świętego Mikołaja, zaadresować ją i wrzucić do skrzynki pocztowej, która ustawiona będzie na korytarzach szkół. Po zebraniu wszystkich kartek odbędzie się losowanie stu, których nadawcy otrzymają nagrody. Wygrani zostaną powiadomieni o swoim zwycięstwie listownie oraz zaproszeni na uroczysty koncert, w trakcie którego nastąpi wręczenie nagród i wspólne śpiewanie kolęd. Życzenia można wrzucać do skrzynek pocztowych do 3 grudnia br.

Projekt został dofinansowany z miejskiego Funduszu Inicjatyw Społecznych. Dzięki FIS od 19 marca mieszkańcy, nieformalne grupy mieszkańców, kluby czy fundacje mogą zgłaszać się do miasta po wsparcie realizacji swoich pomysłów.

źródło: UM Wodzisław Śląski

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  • FOTORELACJE

  • kwiecień marzec luty