brama

Napisane przez: lena 05-11-2018

Uczcili odzyskanie niepodległości na sportowo

Wielopokoleniowo było 4 listopada w Rodzinnym Paru Rozrywki „Trzy Wzgórza”. A to wszystko za sprawą imprezy „Piknik Sportowy w 100 rocznicę odzyskania niepodległości”.

Wydarzenie przyciągnęło amatorów aktywności w rożnym wieku, emocji było co niemiara. W sumie w rywalizacjach biegowych, nordic walking i zawodach sprawnościowych udział wzięło 118 sportowców. Najmłodsi rywalizowali na dystansie 100 m, starsze dzieci na trasie 400 m, a młodzież na odcinku 1000 m. Bieg główny dla seniorów oraz zawody nordic walking odbyły się na dystansie 5 km. Najlepszym zawodnikiem został Damian Pasek, a wśród zawodniczek – Magdalena Pasek.

 

 

 

 

 

Zawody kijkowe wygrali Ryszard Kłyś oraz Ewa Wężowicz. Zwycięzcami biegu na 400 m zostali: Maciej Nowak i Paulina Jęczmionka. Z kolei na 1000 m najlepsi byli: Kasper Drazik, Emilia Stępień. Na zawodników czekały nie tylko medale, ale i tort – okolicznościowa słodka nagroda ufundowana przez Bogdana Bojko, dyrektora MOSiR „Centrum”. Zawodników do startu podczas profesjonalnej rozgrzewki przygotowała Ewa Hojka z FitActive Studio. Inicjatorami pikniku byli: Ireneusz Stachowski i Henryk Szkatuła. Impreza została dofinansowana z miejskiego Funduszu Inicjatyw Społecznych.

 

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  • FOTORELACJE

  • kwiecień marzec luty